Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. juunil

OPOLUKORD 11062024

Üleeile avaldasid Vene sõjaväelased video lipu paigaldamisest ühele Chasov Yari linna kõrghoonele. Vene väed, peamiselt 98. õhudessantdiviis, tungivad linna idast rünnakutega. Nad ei ole suutnud linna varustusteedest ära lõigata. Praegu, kui väike ala välja arvata, ei ole need lahingud veel linnakvartalites. Kuid pigem toimuvad rünnakud Ukraina relvajõudude kindlustatud alale piki rinnet.

Seevastu halli tsooni olemasolu Kanali mikrorajooni keskel viitab Ukraina relvajõudude nõrkadele positsioonidele seal. Vägedest ei piisa. Ukraina relvajõud võivad sellest kvartalist kiiresti lahkuda. Aga nad peavad vastu ja püsivad ilmselt lõpuni. Lahingus Chasov Yari pärast pole veel pöördepunkti toimunud. Vastupidi, Vene armee vägede hajutamine ja Ukraina relvajõudude varustamine relvadega võivad tasakaalu järk-järgult Ukraina poole nihutada. Langevarjureid aetakse edasi, kuid nende kaotused on veelgi suuremad.

Vene sõjaväelased heiskasid Staromajorski kohale lipu. Küla vabastati Ukraina vastupealetungi käigus aasta tagasi ja nüüdseks on see tagasi vallutatud. Pikka aega pommitasid Vene lennukid seda piirkonda, valmistades selgelt ette rünnakuks. Praegu näib see pigem kohaliku rünnaku kui tõsise pealetungi käivitamisena. Nüüd ähvardab Mokrye Yala jõe teisel kaldal asuv Urozhainoye küla vallutamine.

Image

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 10.06.2024.

Harkivi suunas toimus Vovčanski ja Hylbokoye piirkonnas neli vaenlase ebaõnnestunud rünnakut. Ukraina sõjavägi jätkab meetmete võtmist kaitsepositsioonide ja piiride tugevdamiseks.

Kupjanski suunas püüdis vaenlane meie üksusi tõrjuda okupeeritud positsioonidelt Sinkivka, Stepova Novoselivka, Pišční ja Berestove asulate aladel. Pole edukas.

Lymansiki suunas kasvas sõjapidamise arv 12-ni. Vene okupandid püüdsid edasi liikuda Družljubivka, Nevski, Ternivi, Torski, Grigorivka ja Serebrjanski metsa piirkonnas. Kõik rünnakud tõrjusid Ukraina kaitsjad edukalt.

Síversky suunas pole olulisi muudatusi kogetud. Neli vaenlase rünnakut Spirnogo, Ivano-Daryivka ja Verkhnyokamânski piirkonnas lõppesid ebaõnnestumisega.

Kramatorsky suunas üritas agressor seitse korda rünnata kaitseväe üksusi Novoja, Ivanivski, Klištšievka ja Andriyivka piirkonnas. Vene okupantide kuus katset meie piiridest läbi murda ei kandnud edu. Olukord on äge. Võitlus käib Novoy piirkonnas.

Kõige kuumem olukord püsib Pokrovski suunas. Vaenlane üritas 21 korda tungida Ukraina kaitsjate lahingukorda Jevgenivka, Novooleksandrivka, Novopokrovski, Jasnobrodivka, Umanski ja Karlivka lähedal. 19 vaenlase rünnakut. Novooleksandrívka ja Novopokrovski lähedal on käimas veel kaks kokkupõrget.

Kurakhivi suunal on olukord jätkuvalt pingeline. Alates päeva algusest on lahingkokkupõrgete arv kasvanud 17-ni. Okupandid üritavad liikuda Nevelske, Krasnogorivka, Georgiivka, Konstantinivka ja Paraskovijivka asulate lähedale. Kaitsevägi tõrjus edukalt 14 vaenlase rünnakut. Lahingud Krasnogorivki piirkonnas jätkuvad. Võetakse meetmeid, et takistada Vene vägede tungimist sügavale meie territooriumile.

Vremívski suunas püüdsid okupandid Vodânogo ja Staromayorsky lähedal edasi minna. Vene okupantide rünnak on ebaõnnestunud. Olukord on kontrolli all.

Orihivi suunal sooritasid okupandid ühe ebaõnnestunud kallaletungi Kopany asula piirkonnas.

Pridniprovski suunal tõrjusid meie kaitsjad Krynokist põhja pool asuvas piirkonnas kaks vaenlase rünnakut.

Ukraina Peastaap: Ukraina kaitsevägi sooritas 09. juuni õhtul Džankoja piirkonnas edukaid rünnakuid ühe õhutõrjerakettide diviisi S-400 vastu. Samuti kahe vaenlase S-300 õhutõrjerakettide diviisi Tšornomorske ja Jevpatorija lähedal. Vaenlase “väga tõhus” õhutõrje ei püüdnud kinni ühtegi meie välja lastud rakettidest. Eelkõige registreeriti nimetatud piirkondades pärast Ukraina raketiheitjate lööke kompleksi radarite viivitamatu seiskamine S-300/S-400. Lisaks täheldati laskemoona edasist lõhkamist kõigis kolmes Vene Föderatsiooni õhutõrjerakettide diviisi lähtepositsioonide piirkonnas. Tänu kaitseväe edukale lahingutegevusele kandis Venemaa sissetungijate õhutõrje Ukraina Krimmis märkimisväärseid kaotusi. Ps! Pole kinnitust kaotuste kohta muudest allikatest, üksnes UA PS pressikas.

____________________________________________________

  • Venemaa on valmis läbirääkimisteks Ukraina asjus (…), kuid Istanbuli kokkulepete alusel ja uusi reaalsusi arvestades,” ütles Putin Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil.
  • Kanal 24 saatejuht Andrii Drozda analüüsis hetkeolukorda rindel seisuga 10. juuni 2024. Rasked lahingud jätkuvad kogu rindejoonel, eelkõige Vovtšanski, Chasiv Jari ja Krasnohorivka linnades. Lisaks teatasid venelased Sumy oblastis asuva Ryživka küla väidetavast hõivamisest. Vene agressorid üritasid Sumõ oblastis Ryživka külas propagandaoperatsiooni läbi viia. Täna hommikuse seisuga on Vene Föderatsiooni lipp hävitatud. Sellest teatas president Volodymyr Zelenskyi.
  • DeepState. Aprilli UA kaotused Avdiivkast loodes: Foto näitab 115. kaitseliini asukohta. Brigaad asendas 23 OMBr ja 71 OEBr. Rotatsioon toimus 27.-28.märtsil ning juba 29.-ndal lahkusid meeskonnad platsilt. Jaanuari-märtsi jooksul tugevdati positsioone aktiivselt ja anti üle üsna heas seisukorras, seda kinnitavad 115. erinevate pataljonide võitlejad.Paremal oli 47 OMBr ja vasakul BTGr 23 OMBr-ga, mis koosnes erinevatest üksustest, sealhulgas täiendustest, mida oli viimastel kuudel vähem kaasatud. Just seepärast ei läinud nad 23. põhijõududega kaasa. Esimesed probleemid algasid 1. ja 3. pataljoniga orienteeruvalt 8. aprillil. Vasakul, ristmikul 23. numbriga, Novokalynovos asuvas talus asus TrO, mida juhtis endine VRU rahvasaadik. See üksus põgenes, seades ohtu 3. pataljoni külje. Positsioonide taastamiseks asusid tegutsema 115. sõdurid 1 tanki toel. Luuret ja rünnakute planeerimist kaardil polnud. Tulemuseks oli see, et neid tegevusi läbi viinud 7. kompanii kaotas haavatuna palju sõdureid ja kaotas lahinguvõime. 11. aprill oli vaenlane juba Novokalynovos. 12. aprilli hommikul ründas agressor 1 jalaväerühma, 2 tanki ja 4 BBM jõududega raudteede vahelisi positsioone — Brama ja Vidsich. Vaenlane murdis läbi 1. ja 2. pataljoni vahelise ristmiku. Põhiosa kaitsjatest tapeti või võeti vangi. ST-s istunud tuletoetuskompaniid jooksid lihtsalt minema või keeldusid, kuna koosnesid tagalaüksustest ja olid piiratud kasutusega. Vydra maamärgi juures istus terve päeva 15 vaenlase üksust ja keegi ei saanud neile midagi teha. Põgenesid ka 3. pataljoni jõud ja toetusvahendid, kuigi pataljoni enda võitlejad hoidsid osa Novokalynovost kuni 20. aprillini, mil nad asendati 100. OMBr-ga. Samal ajal (12-13. aprill) käis üks II pataljoni rühmaülematest 5 sõduriga uurimas, et üksinda läbimurret peatada. Nende saatus on siiani teadmata. Luure liikus ST-le eesmärgiga vähemalt kuidagi olukorda parandada, kuid sai täielikult lüüa. 14 aprillil oli vaenlase avangard Novobahmutivka lähedal, seega hõivas vaenlane peaaegu kogu II pataljoni sõiduraja tagala.  17- 18 aprillil oli vaenlane juba Ocheretino alajaamas ja hõivas osa erasektorist. 22 aprillil viibis agressor juba tehase lähedal kõrghoonetes ja tulistas autosid, mis üritasid ülekäigukohalt läbi sõita.Ocheretiny kaitsmist tegelikult ei toimunud. Küla ümber olevad kaevikud on vaid mõnitamine ja kaitseks need ei sobinud. 115. ei plaaninud seda kaitsta. Muidugi sisenesid külla OTU skaudid ja tundmatu üksuse ründelennukid, kuid küla oli enamasti tühi. Olulise hävingu puudumine 22. aprilli seisuga on kinnituseks. Suurema osa suurtükilöökidest on kaitsevägi vaenlase edasitungi peatamiseks juba sooritanud.

DeepState: Järeldus. Esimese liini 115. OMBr võitlejad võtsid lahingu vastu ja püüdsid olukorda päästa, samal ajal kui märkimisväärne osa vangistati või suri. Brigaadi reservid ei olnud valmis, puudus koordinatsioon, samuti oli lahinguteks valmistumine madalal tasemel. Selle tagajärjel – rinde ebaõnnestumine ja põhjendamatud kaotused. Kogu Ocheretyne küla kaotati minimaalse võitlusega ja selle kaitse polnud valmis, nagu polnud ka kedagi, kes seda kaitseks. Esimese rivi võitlejad seisid valdavalt viimaseni. Muidugi ei suutnud brigaad tugevama ja arvukama vaenlasega vääriliselt vastu astuda. Kuid vähemalt oleks pidanud olema suhtlus, väljakujunenud logistika, tulejõu tugi ja aruannetes ei tohiks olla valesid. Võitlejad kurtsid isegi toidupuuduse üle, midagi sellist võis viimasel aastal kuulda vaid neilt, kes olid Krynyky vasakkaldal, kus logistika oli tõesti raske. Brigaadiülem vabastati ametist aprillis. Nüüd on vastutav uus inimene.

  • Ukraina relvajõudude õhujõudude väejuhatuse lennundusülem Serhii Golubtsov teatas, et osa antud F-16-dest hoitakse väljaspool Ukrainat asuvates õhuväebaasides. Et mitte olla sihtmärgid ja samuti kasutatakse neid lennukeid uute Ukraina pilootide koolitamiseks. Täna on 4 riiki kinnitanud F-16 andmise Ukrainale. Kuid tulevikus võib veelgi rohkemriike lennukeid meie riigile üle anda, sest läänes asendatakse F-16 hävitajad järk-järgult F-35-ga. Kõik lennukid, mis Ukrainale üle antakse, ei tule praegu Ukrainasse. Osa neist jääb keskustesse, kus koolitatakse meie piloote ja lennunduspersonali. Need on Ukraina lennukid, mida hakatakse kasutama meie pilootide koolitamiseks.
  • Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi (GUD) pressiesindaja Andri Jusov Kremli reaktsioonist Su-57 lüüasaamisele. Kreml reageeris tugevalt hävitaja Su-57 allatulistamisele. Nad peitsid ja kaitsesid seda infot hoolikalt, nii et see on tõsine löök vaenlase võimetele. Ta kinnitas fakti, et lennuk sai kannatada, kuid ei kinnitanud ega eitanud operatsiooni. Samuti on Jusovi sõnul infot, et kannatada saanud lennukeid oli kaks, kuid venelased räägivad praegu vaid ühest, mida kinnitavad satelliidipildid. GURi esindaja täpsustas, et jutt on lennuki kahjustamisest, mitte hävimisest.
  • Okupandid üritasid Sumy oblastis Ryževka suunas “kaitset katsetada”, kuid aktiivseid tegevusi veel pole, ütles politseioperatsioonide keskuse juht Kovalenko. Olukord Sumy piirkonnas ei ole sama asja algus, mis juhtus Harkovi oblastis. Varem Rõževka tabamisest teatanud Kadõrovi kuked on Kovalenko sõnul infoarmee.

  • Ei paista, et siin miskit hävinud on. Ehk kahjustatud.

Image

  • Vene meedia: “Põhja-Osseetias kukkus alla Vene lennuk Su-34. Sellest teatab kaitseministeerium. See kukkus alla mägises piirkonnas plaanilise treeninglennu sooritamise ajal. Lennuki meeskond suri. Esialgse info kohaselt oli katastroofi põhjuseks tehniline rike.

Image

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 11, 2024


Previous Post

Next Post