Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 12. juunil

OPOLUKORD 12062024

Vene väed liikusid edasi 11. juunil Avdiivkast loode pool, Sokili kirdeosas ning vallutasid Novooleksandriivka. 11. juunil jätkates Venemaa maapealseid rünnakuid mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna joont ning tungisid hiljuti Stepova Novoselivkast (Kupyanski lõuna pool) ida poole. Venemaa kaitseministeerium ja mitmed Venemaa militaarblogijad väitsid, et Ukraina väed ründavad Lyptsi suunas, eriti Hlyboke’i lähedal. Vene ja Ukraina allikad teatasid ka lahingute jätkumisest Vovtšanskis (Harkivi linnast kirdes), eriti Vovtšanski agregaaditehase piirkonnas ning Tykhe ja Vovchanski Khutory lähedal (mõlemad Vovtšanskist idas).

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 11.06.2024.

Olukord mõnes rinde piirkonnas on endiselt pingeline, kuid kontrolli all.

Harkivi suunal ründas vastane viiel korral meie kaitsjate positsioone Lipcivi ja Vovtšanski piirkonnas. Kõik rünnakud katkestatakse. Agressor oli ebaõnnestunud, olukord on kontrolli all.

Kupjanski suunal pole olukord oluliselt muutunud, pinge püsib Berestovoje piirkonnas, kus praegu lahing käib. Vastase kavatsused sünkivka poole edeneda on ebaõnnestunud. Olukord on kaitseväe kontrolli all.

Lymani suunas tegutses vaenlane Druzhelyubivka, Nevski, Grekívka, Torski ja Serebrjanski metsa piirkondades. Kolmteist rünnakut on edukalt tõrjutud. Kolm kokkupõrget veel kestavad. Ukraina kaitsjad hoiavad kindlalt positsioone ega lase okupantidel edasi liikuda. Vaenlane kaotas täna esialgsetel andmetel 69 hukkunut ja haavatut. Veel mõned andsid vangi.

Alates hommikust ründasid Vene okupandid Kramatorski suunas meie positsioone 10 korda Tšašovoje Jari, Ivanivski, Klištšievka ja Andrijivka piirkonnas. Olukord on äge. Okupandid ei lakka püüdmast edasi liikuda Tšašovoje Jari piirkonnas, kus on käimas vaenlase pealetung.

Kõige kuumem olukord täna Pokrovski suunal, kus vaenlane ründas meie positsioone 24 korda, suurima aktiivsusega Novooleksandrivka piirkonnas 12 rünnakut. Pingeliseks jääb olukord Novooleksandrívka ja Sokola lähedal käib 12 rünnakut. Meie kaitsjad hoiavad vaenlast maas.

Image

Kurahhivi suunal on praegu neli vaenlase katset tõrjuda meie sõdureid positsioonidelt Krasnogorivka, Paraskoviyivka ja Karlivka piirkonnas. Lahing käib.

Vremívski suunas ründas vastane lennunduse toel kaks korda edutult Staromayorski ja Urožaynogo piirkondi.

Orihivski suunal olukord oluliselt ei muutunud, toimus kuus lahingukokkupõrget, vaenlase suurim aktiivsus Väikese Tokmachka piirkonnas. Olukord on pingeline, rakendatakse meetmeid keskkonna stabiliseerimiseks.

Vene okupantide tegevus Guljaipilski ja Pridniprovski suunas ei olnud edukas.

Ukraina relvajõud alustasid eile õhtul järjekordset rünnakut Venemaa okupeeritud Krimmi vastu, kasutades MGM-140 ATACMS-i pikamaa varianti, kusjuures poolsaare kohal on taevas nähtud ja kuulda mitmeid plahvatusi. Venemaa võimud väidavad, et kõik raketid tulistati alla ja kuigi on näha mõningaid pind-õhk-tüüpi rakettide pealtkuulamisi, pole teada, kas kõik raketid tabati või jõudsid mõne sihtmärgini.

________________________________________________________________

  • Ukraina relvajõudude peastaabi teatel on alates 11. juuni päeva algusest kogu rindejoonel registreeritud juba 37 lahingukokkupõrget. Vene armee on juba kaks korda rakettidega löönud, 10 juhitava õhupommi abil sooritanud 4 õhulööki ja rünnanud 40 kamikaze drooniga. Lisaks tulistati umbes 500 korda kaitseväe positsioonide ja asustatud alade pihta. Harkivi suunal ründavad venelased praegu Vovtšanski suunas. Rünnak jätkub, kuid õnneks on olukord kontrolli all. Lymani suunal tõrjusid Ukraina relvajõud 8 okupantide rünnakut. Venelased koondavad oma jõupingutused Terni lähedale. Hortõtsia operatiiv- ja strateegiline vägede rühm eitas teavet Tšašovoi Jari lähedal asuva Ivanivske küla hõivamise kohta. Samas rõhutas ta, et Vene okupandid ei lõpeta oma katseid seda asulat tormistada ja rünnata igasuguste relvadega. Täpsem ülevaade lahingukaardist 11. juuni seisuga – vaata videost.
  • Donetski oblast: vaenlane viskas Kostjantõnivka linnale õhupommi KAB-500.
    Viiekorruselises majas puhkes tulekahju, päästetöötajad päästsid 3 naist. Põlema läks mahajäetud hoone pindalaga 200 ruutmeetrit. Vigastada sai 5 inimest, kannatada sai 16 kõrghoonet, 2 administratiivhoonet ja 2 taristuobjekti.
  • Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas Ukraina-teemalist tippkohtumist Šveitsis koosviibimiseks. “Nad arutavad Zelenskyi väärtusetut ja ummikseisu rahuvalemit,” märkis ta.
  • USA tühistas relvaabi keelu Azovile. NSU “Azovi” 12 BrSP-d võitlesid aastaid vene propaganda vastu mis viis USA keeluni anda brigaadile sõjalist abi ja teha selle võitlejate väljaõpetamist USA-s. Keelu tühistamisest teatas esmalt The Washington Post, hiljem kinnitas info brigaad ise. “Azov” läbis Ameerika seadustega nõutud kontrolli, mis rikkumisi ei tuvastanud. “Lääne relvade ja väljaõppe saamine USA-lt ei suurenda mitte ainult Azovi lahinguvõimet, vaid mis kõige tähtsam – aitab kaasa brigaadi isikkoosseisu elude ja tervise säilimisele. See on uus lehekülg meie üksuse ajaloos. “Azov” muutub veelgi võimsamaks, veelgi professionaalsemaks ja veelgi ohtlikumaks okupantidele,” seisab brigaadi lehel.
  • Scholz rääkis Venemaa osalemisest Šveitsi rahutippkohtumisel. Saksamaa kantsler Olaf Scholz selgitas ühisel pressikonverentsil president Volodymyr Zelenskiga, et Venemaad ei kutsutud Šveitsi rahutippkohtumisele, kuna Vladimir Putin jätkab agressiivset sõda. Millal saabub aeg Venemaa kutsumiseks, otsustab vaid Ukraina. “Samas võib olla võimalik näidata teed, kuidas alustada protsessi, kus Venemaa Föderatsioon istub ühel päeval laua taha. Kui aeg käes, otsustab ainult Ukraina. Aga seni, kuni Putin halastamatult oma eesmärke selles sõjas taotleb , meie sõnum on selline – me ei nõrgesta oma toetust Ukrainale, vaid seisame jätkuvalt vankumatult ukrainlaste poolel,“ ütles Scholz.
  • Korruptsioon pole Ukrainas kadunud. Projekti “Skeemid” ajakirjanikud leidsid Ukraina peaprokuröri asetäitja Andri Kostini Dmytro Verbytskyi väidetava tüdruksõbra Hrystyna Ilnytskast. 2024. aasta mais ostis ta Kiievis KM “Konykis” suvila turuväärtusega 48 miljonit UAH, Verbytskyi vennapoja jaoks korraldatud maja lähedal. “Skeemide” uurimise järgi ostis Ilnõtsja mõni kuu varem 100 000 dollari (umbes 4 miljonit grivnat) väärtuses 2023. aasta Porsche Macan T auto. Konikult pärandvara ostmise päeval liikusid neiu ja peaprokuröri asetäitja selle autoga Kiievis ringi. Samal ajal ulatus Hrystyna Ilnytska enda viimase kümnendi riigile teatatud kogutulu veidi enam kui 360 tuhande grivnani. Ka prokuröri ametisissetulek on oluliselt väiksem nimetatud vara väärtusest.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 12, 2024


Previous Post

Next Post