Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. juunil

OPOLUKORD 22062024

“Viimase nädala jooksul on Chasiv Jari Toretski suunast pidevalt toimunud vaenlase rünnakud. Mehhaniseeritud rünnakud on ka Chasiv Yari lõigus, samuti üritavad väikesed kuni viieliikmelised rühmad tungida Novy, Kanali mikrorajooni. Juba mitu päeva , on vaenlane liikunud teisest suunast, Toretskist Chasiv Yari poole. Sissetungijad tulevad Horlivka suunast Shumysse, New Yorki,” ütles “Khortytsia” OSU pressiesindaja Nazar Voloshyn. Alates hommikust on okupandid kolm korda üritanud läheneda Ukraina positsioonidele Tšašovoi Jari ja Klištšiivka lähedal. Tema sõnul võitlused jätkuvad, olukord on kontrolli all.

Ööl vastu 22. juunit 2024 andsid Vene okupandid raketi- ja õhurünnaku kriitilise tähtsusega infrastruktuuriobjektidele Ukraina eri piirkondades. Vaenlane kasutas kokku 16 erinevat tüüpi raketti ja 13 drooni:

 • 10 tiibraketti x-101 / x-555 Saratovi piirkond (Venemaa);
 • 2 tiibraketti “Iskander-K” (Krimmist);
 • 4 tiibadega raketti “Caliber” (Musta mere akvatooriumist);
 • 13 UAVd “Shahed-131/136” (Puskívi rajoon – Primorsk (Venemaa).

May be an image of text

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 21.06.2024.

Seni on toimunud 120 lahingukokkupõrget. Kõige kuumem olukord püsib Pokrovski suunas. Lahingualadel on olukord aga keeruline – meie kaitsjate kontrolli all.

Vaenlane ei sooritanud aktiivseid ründetegevusi Harkivi suunas. Keskkond pole muutunud.

Kupjanski suunas on lahingute arv kasvanud 14-ni. Sissetungijad ründasid Sünkívka, Stepovoí̈ Novoselívka, Stelmahivka, Brestovoye piirkondades. 10 rünnakut on vastasele ebaõnnestunud, neli on veel pooleli.

Olukord on Lymani suunal pingeline, vaenlase rünnakute koguarv on tõusnud 12-ni. Vaenlane üritab meie sõdalasi Grekivka, Nevski, Novosadovi ja Serebrjanski metsa lähistel okupeeritud positsioonidelt välja tõrjuda. Neli rünnakut on meie kaitsjad tõrjunud, praegu on käimas kaheksa kokkupõrget. Kaitsevägi rakendab viivitamatult abinõusid, et takistada agressori tungimist sügavale Ukraina territooriumile. 3 OSHBRi isikkoosseis tuleb ära märkida lahinguülesannete eduka lõpuleviimise eest, edenedes selleks ettenähtud piirkondades ning tekitades Vene okupantidele olulisi kaotusi elusjõus ja varustuses.

RU ründab Terny läheduses ebaõnnestunult. Samuti tõrjuti Venemaa rünnakud Makiivka, Zarichne ja Serebrjanski metsamajandile.

Image

Vaenlane ründas kümme korda Síverski suunas. Üheksa vaenlase rünnakut Verhnyokamiansky, Spirnogo, Rozdolivka ja Viiyimka lähedal on tõrjutud, üks rünnak on veel pooleli. Meie pooldajad võtavad meetmeid keskkonna stabiliseerimiseks.

Kramatorsky suunas üritas vaenlane 12 korda tõrjuda kaitseväe üksusi okupeeritud positsioonidelt Kalinivka, Chasiv Yar, Andriyivka ja Klishchievka asulate aladel. Agressor ei loobu edasipääsu püüdest Chasiv Yar’is, kus praegu on käimas neli lahingukokkupõrget.

Toretski suunal on olukord kaitseväe kontrolli all. Meie kaitsjate poolt tõrjutud neli vaenlase rünnakut.

Kõige kuumem on endiselt Pokrovski-suunaline seade. Vaenlane ei loobu katsetest tungida meie lahingukorda Novooleksandrivka, Vozdviženko, Kalinove, Evgenivka, Falconi ja Novoselivka I asulates. Agressori suurimat aktiivsust säilitab Ocheretynogo pool, kus on toimunud kaks kolmandikku lahingukokkupõrgetest. toimunud ja praegu jätkavad vastase ründetegevust. Kokku toimus sellel suunal 36 rünnakut. Kaitsevägi viib läbi stabiliseerimisoperatsioone.

Kurahhivi suunal üritab vaenlane tungida meie lahingukäskudesse Karlivka, Krasnogorivka, Nevelski, Georgievka, Konstantinivka ja Paraskovjevka lähedal.

Oríhívi edu suunas ei olnud vaenlase katset rünnata meie kaitsjaid Mala Tokmački piirkonnas.

Samal ajal suurendas agressor jõupingutusi kaitseväe üksuste väljasaatmiseks Dnepri vasakpoolsest osast Pridnipro suunas. Seitse vaenlase rünnakut olid ebaõnnestunud.

Ülejäänud suundadel olulisi muutusi keskkonnas ei toimunud.

______________________________________________________

 • Vene armee on püüdnud meie kaitsjate kaitseliinist läbi murda ja Ukraina uusi territooriume okupeerida 848 päeva. Sel perioodil muutus vaenlane aktiivsemaks Toretski suunal. Kokkupõrked toimusid ka Vremivi, Orihivi ja Dnepri suunal, kus Ukraina üksused tõrjusid vaenlase rünnakuid. 21. juunil tulistasid Vene õhutõrjejõud Anapa lähedal Krasnodari territooriumil alla oma transpordilahingulennukid Ka-29. Kogu meeskond hukkus, teatab rosZMI. Samuti märgivad nad, et tulistasid oma lennuki alla väidetavalt Vene Föderatsiooni relvajõudude tänase laiaulatusliku rünnaku tõttu. Nende sõnul hakkas Ukraina oma rünnakutes kasutama uut taktikat: droonide ja mehitamata paatide samaaegset rünnakut.
 • Putin teatas, et on valmis arutama oma “rahumeelseid” algatusi. Venemaa diktaatori sõnul on Venemaa “valmis Euraasia julgeolekusüsteemi loomisega seotud küsimuste laialdaseks aruteluks erinevate ühendustega, eelkõige NATOga”. Samuti unistab ta alliansiga arutada oma “rahualgatusi” seoses sõja lõppemisega Ukrainas, mis hõlmavad ülimat nõuet, et Ukraina loobuks mitte ainult Krimmist ja meie riigi nelja piirkonna de facto okupeeritud osadest, vaid samuti anda üle Donetsk, Lugansk, Zaporižžja ja Herson agressori oblastitele nende halduspiirides – sealhulgas deokupeeritud asulad ja osad piirkondadest, mida Vene Föderatsioon ei suutnud vallutada. “Arutelule” kutsumise argumendiks peab Putin tavalist väljapressimist, eelkõige “tuuma” ähvardusi. “Meie plaanides on tuumatriaadi edasiarendamine kui strateegilise heidutuse ja maailma jõutasakaalu säilimise tagatis,” ütles punkri vanaisa.
 • “Wagneri” endised palgasõdurid teenivad nüüd osaliselt Süürias, Kesk-Aafrika Vabariigis ja Ukraina vastu võitlevas Tšetšeenia üksuses “Akhmat”. BBC andmetel vastutab Kesk-Aafrika Vabariigis palgasõdurite tegevuse eest Jevgeni Prigožini poeg Pavlo Prigožin. Moskva andis pärijale käsu teha seda, mida tema isa Aafrikas tegi. Tingimusega, et see ei lähe vastuollu Venemaa huvidega. Lisaks teatas 2023. aasta oktoobri lõpus erivägede üksuse “Akhmat” ülem Alaudinov, et “Vagneri PMC” endised palgasõdurid siirduvad tema üksustesse ja lähevad sõtta Ukrainaga.
 • Vene allikas Putleri ja raketipoisi lepingust: Allkirjastatud leping laiaulatusliku strateegilise partnerluse kohta KRDVga on väga suur nihe Venemaa poliitikas, sealhulgas kaitsepoliitikas. Esiteks sõlmis Moskva kaitselepingu täieõigusliku tuumariigiga. Tegemist on suure muudatusega Venemaa vastavate lepingute süsteemis teiste riikidega. Juhtumid on erinevad ja seetõttu ei tee veel üks edasikindlustus kahju.Teiseks näitas KRDV juba Põhja sõjaväeringkonna algusest peale ametlikku, ühemõttelist ja kompromissitu toetust Venemaale. Ja see joon Põhja sõjaväeringkonna edenedes ainult tugevnes. Venemaa hindas seda kõrgelt ja otsustas lõpuks tõsta suhete taset ja laiendada avalikult lubatud suhtluspiirkondade hulka. Olukord KRDV tegeliku liiduga Põhja sõjaväeringkonna ajal tundub eriti eepiline paljude “CSTO partnerite” käitumise taustal, kellega suhetesse (sealhulgas sõjalise abiga) on investeeritud tohutuid summasid. Aastaid.Kolmandaks on KRDV võimalus Venemaal isegi suhteliselt madalate kuludega oluliselt mõjutada olukorda Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas. Näiteks võite lihtsalt Pyongyangi üle kanda mõne vaenlase Storm Shadowsi üsna terved killud. Ja mõne aja pärast on USA-l, Jaapanil ja Lõuna-Koreal uus äge peavalu. Ja selliseid viise, kuidas neile seal haiget teha ja samal ajal odavalt teha, on KRDV kaudu palju. Selleks piisab isegi ühest olemasolevast NVO tsooni leidude ja trofeede fondist. Rääkimata millestki huvitavamast.

  Neljandaks on KRDV kõigist oma probleemidest hoolimata suure ja keerulise sõjatööstusliku kompleksiga riik. See tähendab, et see võib toimida Venemaa järjekordse sõjatööstusbaasina (KRDV toodab tõeliselt tohutut valikut relvi, varustust ja tehnoloogiat – alates digitaalsetest raadiojaamadest ja mitmesugustest veetõkete ületamise vahenditest kuni Venemaa Korneti ATGM-ide kloonideni ja 155-mm ise -jõurelvad; see on lai valik isegi suurtele riikidele!). Me ei tohiks unustada, et KRDV-s on üsna korralik tööpinkide tööstus.

  Viiendaks oli Jaapani ja Lõuna-Korea suurenenud sanktsioonide surve Venemaale endiselt vältimatu. Küsimus oli kiiruses ja ettekäänetes, ei rohkemas. Souli tegelik kaasamine Ukraina relvajõudude sõjalisesse potentsiaali algas juba 2023. aastal. Näiteks Poola iseliikuvad relvad “Crab” (sh Ukraina relvajõudude omad) ilma pideva suuremahulise tehnilise abita Lõuna-Korea ettevõtted muutuksid kiiresti võitluseks valmis.

  Kuuendaks võib Venemaa olla KRDV jaoks varustuse ja tehnoloogia ning erinevate sõjalis-tehniliste ja sõjatehnoloogiliste probleemide lahenduste tarnija. Samas saab järjepideva ühistöö käigus täielikult lahendatud administratiivsed, tehnilised ja muud omavahelised küsimused. Väike ja vaene riik isolatsioonis ei suuda korraga toime tulla sõjatööstuskompleksi kõigi valdkondadega ning samal ajal tagada kõige kasutatava ja toodetava tohutud mahud ja kõrge kvaliteet ning kõrgeim tehniline ja tehnoloogiline tase. KRDV pole enam kui 30 aastat (!) soetanud moodsaid lahingulennukeid ja palju muud varustust (mida ta kas ei suuda ise toota või kui on võimeline, siis on see tehnoloogiliselt väga-väga vanal tasemel).

  Lääne ajakirjanduses on juba räägitud Venemaa laialdasest võimekusest viia kiiresti ja odavalt kogu Põhja-Korea MiG-29 ja Su-25 lennukipark täielikult lahinguvalmis, aidata kaasa nende moderniseerimisprogrammidele ja isegi suurendada sarnaste lennukite arvu. Samuti avaldavad väliseksperdid arvamust, et konsultatsioonid Venemaa tehnika- ja tootmisspetsialistidega võivad aidata oluliselt parandada näiteks siinse sõjatööstuskompleksi toodetud toodete omadusi: töökindlust, turvalisust, energiamassi täiuslikkust jne.

 • Duda: Patrioti tarnimi Ukrainale paljastas lääne probleemi. Lääneriigid toodavad liiga vähe relvi, sest nad on harjunud elama ilma ohtudeta maailmas. Tema sõnul on Poola jaoks probleem, kui relvade tarnimine viibib, sest Poola armeel on käsil moderniseerimine ning riik ise tugevdab oma julgeolekut.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 22, 2024


Previous Post

Next Post