Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 23. juunil

OPOLUKORD 23062024

Vene väed näivad intensiivistavat oma ründeoperatsioonide tempot Donetski oblastis, vähendades samal ajal rünnakute arvu Harkivi oblasti põhjaosas. Vološin, Hortytsia pressiesindaja, teatel alustas Venemaa Vovtšanski lähedalt mitmete üksuste väljaviimist. ISW hinnangul on Venemaa ründeoperatsioonid Harkivi oblastis mõeldud peamiselt Ukraina vägede fikseerimiseks ja nende tähelepanu hajutamiseks, et võimaldada Vene vägedel rünnata mujal teatris. Vene väed intensiivistasid 18. juuni öösel rünnakuid Toretsk-Horlivka suunas (Tšasivjarist SW ja Avdiivkast kirdes) ning säilitasid 19.-22. juunil selles piirkonnas suhteliselt kõrge rünnakute taseme, saavutades väidetavalt mitmeid taktikalisi edusamme. Lisaks on Vene väed pärast tempo langetamist Harkivi oblastis säilitanud kõrge rünnakute arvu Chasiv Jari suunal ja Avdiivka ümbruses ning võivad peagi rünnakuid selles piirkonnas intensiivistada.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 22.06.2024.

Harkivi suunas ründasid okupandid terve päeva lennunduse toel Vovčanski lähedal. Kaitseväe üksused on edukalt tõrjunud kaks vaenlase rünnakut, praegu on käimas veel üks vastasseis.

Nazar Vološin, Hortytsia OSUV pressiesindaja: Venemaa alustas võitlusvõime kaotamise tõttu Vovtšanski lähedalt mitmete üksuste väljaviimist. Vägede väljaviimine registreeriti Lyptsi ja Tykhe lähedal.

Image

Kupjanski suunas tegi vaenlane 15 katset meie üksuste tõrjumiseks positsioonidelt Stelmakhivka, Sinkivka, Stepova Novoselivka, Pieštšnna, Andriyivka ja Myasožarivka asulate piirkondades. 12 vaenlase rünnakut tõrjuti edukalt. Pingeline olukord püsib Stelmahivka lähedal, kus jätkuvad kolm lahingukokkupõrget.

Lymani suunas püüdis Venemaa kaheksa korda edasi liikuda Nevski, Ternivi ja Novosadovogo piirkonnas. Ukraina kaitsjad tõrjusid kõik vaenlase rünnakud.

Síverski suunal olulisi muutusi ei ole kogetud. Alates päeva algusest on okupandid korraldanud kümme rünnakut Verhnjokamensky, Rozdolivka, Spirnogo ja Viimka piirkonnas. Üheksa rünnakut vaenlase jaoks lõppesid ebaõnnestunult, üks lahing on pooleli. Olukord on kaitseväe üksuste kontrolli all.

Neli vaenlase katset läheneda meie positsioonidele Grigorivka, Time Jari ja Ivanivski lähedal Kramatorsky suunas ebaõnnestusid. Lahing käib Klištšievka lähedal.

Toretski suunas on olukord pingeline. Alates hommikust on Vene okupantide katsete arv meie kaitsepositsioonidele tungida kasvanud 15-ni. Lennunduse toel ründas vastane Toretski lähedal, Põhja- ja New Yorgis. 11 rünnakut tõrjututi, neli vastasseisu on veel pooleli. Ukraina sõdurid pingutavad maksimaalselt, et ohjeldada vaenlase tegevust ja selle kurnatust. Russistidel õnnestus vallutada Shumy küla Donetski oblastis, Bahmuti rajoonis. Vene väed on Põhjas edasi tunginud. Eesmärk on Toretsk vallutada.  IMG_1911

Võitluse kõrge intensiivsus säilib Pokrovski suunas. Vastasseisude arv on kasvanud 44-ni. Kõigi olemasolevate tuleefekti vahendite (lennundus, suurtükivägi, lahingumasinate relvastus, löögi BPLA, FPV-droonid ja tulirelvad) toel jätkavad garbnikid survet kaitseväe kaitsjate võitluskorrale. Ukraina Oleksandropoli, Novooleksandrivka, Vozdvizhenka, Evgenivka, Sokola, Novoselivka the First, Novopokrovska ja Karlivka lähedal. Meie sõdalased on võidetud 32 vaenlase rünnakut, 12 lahingukokkupõrget jätkuvad.

Kurakhivi suunal toimus päeva algusest 15 lahingut. Vaenlase tegevus Nevelski, Krasnogorivka, Georgiivka ja Paraskoviyivka lähedal säilib. 11 vaenlase rünnakut tõrjutud, võitlus jätkub.

Pridniprovski suunas ei õnnestunud kuus vaenlase rünnakut.

Muus osas jäi olukord oluliste muutusteta.

________________________________________________________

 • Venemaa lahkub lõpuks Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonist (OSCE). OSCE seisis silmitsi oma sügavaima kriisiga, kuna Venemaa vetod blokeerisid kriitilisi otsuseid, seades ohtu maailma kõige ulatuslikuma julgeolekuorgani stabiilsuse ja funktsionaalsuse. See ummik tekkis Moskva jätkuvast agressioonist Ukraina suhtes, mis süvendas pingeid OSCE liikmesriikide vahel. OSCE lõpetas oma seiremissiooni Ukrainas ning Venemaa on ebaseaduslikult kinni pidanud OSCE töötajaid ka Venemaa poolt okupeeritud Donetskis ja Luganskis.  Lavrov: „Me ei taha enam toetuda Euro-Atlandi julgeoleku kontekstis loodud mehhanismidele. See hõlmab loomulikult NATOt ja OSCE-d, kuid me tahame teha koostööd riikidega, kes realiseerivad oma rahvuslikke huve, et Euraasia julgeoleku kontuure arutaksid ja lepiksid kokku Euraasia mandri riigid“. Moskva teatas juba varem, et kavatseb peatada osalemise OSCE-s. Venemaa Föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko tegi sel nädalal väliskomisjonile ülesandeks koostada resolutsiooni eelnõu Venemaa delegatsiooni osalemise peatamise kohta OSCE Parlamentaarsel Assambleel. “Meil on kannatlikkust küllaga. Oleme juba pikka aega püüdnud selgitada OSCE Parlamentaarsele Assambleele kehtivaid regulatsioone, kehtivaid norme, aga ka seda, et kellelgi pole õigust piirata rahvusliku delegatsiooni osalemist assambleel. Oleme olnud püüdes nendega arutleda, kuid nagu näeme, on see organisatsioon muutunud täielikult kallutatud ja ukrainlaseks”.
 • Saatejuht Ihor Havryshchak tegi 22. juuni seisuga vaenutegevuse kaardile uue ülevaate ja näitas viimaseid muudatusi rindel, samuti rääkis päeva peamised uudised. Ilmselt on Venemaa alustanud uusi ründetegevusi ootamatul rindeosal, kus varem oli enam-vähem rahulik. Jutt käib Toretski linna ja New Yorgi küla lähedal asuvast rindeosast. Just seal alustavad Vene sissetungijad uut liikumist, püüdes saavutada ulatuslikku läbimurret ning Severnye ja Shumy külad satuvad rünnaku alla. Vahepeal likvideeriti ajutiselt okupeeritud Krimmis Jevpatoria lähedal üks oluline vaenlase radarisüsteem. Vaenlane tahtis õhutõrjet maskeerida, kuid tuli võimas löök.
 • Meeleheitel Putler tahab NATOga rääkida. Asjad muutuvad Venemaa diktaatori jaoks väga kleepuvaks. Venemaa on valmis pidama NATO riikidega julgeolekuläbirääkimisi, ütles Putin, kinnitades Moskva kavatsust suurendada riiklikku tuumaarsenali. „Venemaa pooldab järjekindlalt planeedi stabiilsuse suurendamist ning õiglast ja demokraatlikku mitmepolaarset maailmakorda. Hiljutisel kohtumisel välisministeeriumi kõrgemate töötajatega kirjeldasin meie nägemust võrdse ja jagamatu julgeoleku loomisest Euraasias. Oleme valmis laiaulatuslikuks rahvusvaheliseks aruteluks nendel olulistel olulistel teemadel oma kolleegidega Shanghai Koostööorganisatsioonist, SRÜ-st, EAEU-st, BRICS-ist ja teistest rahvusvahelistest ühendustest, SH EUROOPA ja NATO riikidega. Loomulikult siis, kui nad on selleks valmis. Meie plaanid hõlmavad tuumatriaadi edasiarendamist kui strateegilise heidutuse tagatist ja jõudude tasakaalu säilitamist maailmas.”
 • Sirsky: Kallid ukrainlased! Kallid Ukraina sõdurid! Täna, viiekümnendal päeval pärast lihavõtteid, tähistavad Ukraina kristlased püha kolmainsuse päeva! Sel pühal päeval mäletavad kristlased Püha Vaimu taevaminemise sündmusi apostlite peale. Kõigepealt õnnitlen siiralt Ukraina kaitsjaid ja kaitsjaid – kristlasi, kes täna tähistavad püha nelipühi!Vaatamata sellele pidulikule päevale jätkavad Vene okupandid küüniliselt Ukraina vägede positsioonidele tungimist ja terrorirünnakuid Ukraina rahumeelsetele linnadele ja küladele. Aitäh igale sõdalasele, kes tõrjub kangelaslikult ja ohvrimeelselt Vene zagarbnikívi rünnakuid.Tänu Ukraina kaitseväe kangelaslikkusele saavad miljonid Ukraina õigeusklikud, Ukraina kreeka-katoliiklased ja tänapäeva protestandid palvetada oma templites ja palvemajades vabas ja iseseisvas Ukrainas!Kallid ukrainlased! Sellel päeval palun teie palveid ja toetust Ukraina sõduritele, kes annavad endast parima, et saaksite elada rahus ja rahus. Nüüd, elades rahulikes Ukraina linnades, ärge unustage Ukraina kaitsjaid ja kaitsjaid. Nad vajavad teie tuge! Ja me kõik vajame ühist võitu vene okupantide üle! Ärge arvake, et sõda teie kohta ei kehti. Ära arva, et sõda sind ei puuduta. Toetage oma kodumaist Ukraina armeed! Tulge Ukraina kaitseväe pinkidele!Kolmainupäeva nimetatakse sümboolselt siiani kiriku sünnipäevaks. Seetõttu tahaksin sel päeval eriliselt tänada Ukraina sõjaväekaplaneid, kes on nüüd rindel kõrvuti Ukraina sõduritega. Kaplanid esindavad küll Ukraina kaitseväes erinevaid konfessioone, kuid rindel ühendab neid üksainus missioon – vaimne toetus Ukraina kaitsjatele ja kaitsjatele, just nagu apostlid, kes Püha Vaimu armust on olnud ühendatud oma teenistuses. .

  Kallid sõdalased! Tugevdagu teid Püha Vaim, andku teile vankumatut usku. Usk meie võitluse õiglusesse Ukraina eest ja usk meie ühisesse võitu!

  Au Ukrainale!Au kangelastele!

 • Nädala uudised:
  • USA lubas Ukrainal lüüa Venemaa territooriumi vähem kui 100 km kaugusel piirist.
  • UA alustas Venemaa tulistamist Saksa suurtükiväega, vahendab The Moscow Times
  • Venemaal hävitati kaks “Pantsir – S1”!
  • Lõuna-Korea võib hakata varustama Ukrainat õhutõrje ja 155-mm mürskudega, see sõltub Venemaa positsioonist Põhja-Korea suhtes.
  • Zelensky soovitud 7 Patrioti patareist saab UA kolm ja võimalik, et veel ühe USA-st + 1 SAMP/T Itaaliast.
  • “Teisel tippkohtumisel soovib Ukraina Venemaaga läbirääkimistel fikseerida sõja tegeliku lõpu,” ütles Zelenski
  • Ukraina ja EL sõlmivad 26. juunil julgeolekugarantiide lepingu.
  • Barbados ja Marshalli saared toetasid rahutippkohtumise viimast kommüniket, ütles Zelensky.
  • Serbia laskemoona eksport ligikaudu 800 miljoni euro väärtuses on jõudnud Ukrainasse kolmandate isikute kaudu.
  • Rumeenia kaitsekontsern PATROMIL ja Ukraina NAUDI sõlmisid sõjatööstuskompleksis koostöömemorandumi.
  • “Vene armee on peatanud lahingud Harkivi oblastis ja sunnitud oma üksused täiendamiseks välja viima,” ütles Hortytsia pressiesindaja.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 23, 2024


Previous Post

Next Post