Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 24. juunil

OPOLUKORD 24062024

Budanov: Armageddoni ei tule, aga lihtsamaks ka ei lähe. Olukord on üsna raske. Nii see jääb vähemalt kuuks ja see ei lähe lihtsamaks. Ukraina teeb kõik endast oleneva, et takistada Vene vägede edasiliikumist ja minimeerida okupantide edu.

Peastaabi Operatiivinfo kell 22.00 23.06.2024

Meie väed seisavad jätkuvalt ägedalt vastu vaenlase katsetele tungida sügavale Ukraina territooriumile. Täna koondas vaenlane oma jõupingutused Pokrovski ja Kurakhivi suunale. Kaitsevägi on vaenlase plaanidest teadlik ja teeb kõik, et neid nurjata.

Harkivi suunal tõrjuti Vovtšanski piirkonnas edukalt 5 vaenlase rünnakut. Praeguse seisuga on sissetungijad alates hommikust kaotanud 99 hukkunute ja haavatutena ning 14 ühikut sõjatehnikat.

Kupjanski suunal tõrjus kaitsevägi 9 okupantide rünnakut. Lisaks on Pischany ja Stelmakhivka rajoonis käimas kaks lahingukokkupõrget.

Tänasel päeval on Lymani suunas registreeritud üheksa vaenlase katset edasi liikuda Kopanoki, Makiivka ja Serebrjani metsa suunas. Neli rünnakut on tõrjutud, rünnak jätkub. Olukord on Ukraina sõdurite kontrolli all.

Siversky suunas ebaõnnestusid okupantide katsed tungida meie positsioonidele Rozdolivka ja Vyimka lähedal.

Toretski suunal peatati seitse Vene terroristide rünnakut. Kaitsejõud reageerivad adekvaatselt sissetungijate tegevusele, võtavad vajalikud meetmed vaenlase ründepotentsiaali ammendamiseks.

Image

Vaenlane koondab märkimisväärseid jõupingutusi Pokrovski suunale. Vene sissetungijad tegid 46 katset meie kaitsjaid oma positsioonidelt tõrjuda. Enam kui pooled vaenlase rünnakutest viidi läbi Ocheretiny rajoonist. Olukord on pingeline. Jätkuvad võitlused Novooleksandrivka asunduse nimel. Meie väed võtavad meetmeid, et stabiliseerida olukorda ja takistada venelaste tungimist sügavale Ukraina territooriumile.

DeepState: Vaenlane hõivas Novooleksandrivka. Pokrovski-Kostjantõnivka maanteele on asustuskeskustest on järel vaid Vozdvizhenka. Oluline on peatada vaenlase edasitung, sest mingil määral kordub olukord Ocheretnõi lähedal. Nagu tollal, tõkestavad 47., 68., 25. brigaadi ja täiendava üksused põhirünnakut, aga tiivad on nõrgad.

UA relvajõudude esindajad eitasid Novoaleksandrivka küla täieliku hõivamise kohta Pokrovski suunal. Märkimisväärne osa Novoaleksandrivka külast (Donetski oblast) on Vene okupantide poolt okupeeritud, kuid mitte kogu. Vaenlane ei kontrolli asulat täielikult. Novoaleksandrivka tänavatel toimusid rasked lahingud. Vaenlane on jõu poolest üle, kuid 110 OMBr koos teiste kaitseväe üksustega “pidurdavad jõuga sissetungijate metsikut pealetungi. Asula osa, kuhu vaenlane läbi murdis, on meie tulekontrolli all. Kõik abinõud on kasutusele võetud, et okupandid sealt välja lüüa.“.

Vremivski suunas toimus neli kokkupõrget. Vaenlase rünnakud summutati Urozhany ja Staromayorsky piirkonnas. Olukorda kontrollivad Ukraina kaitseväelased.

Ülejäänud suundadel on olukord praegu muutumatu.

 

___________________________________________________________

 • Patrušev: Venelased on sajandeid Isamaa eest surnud ja lääs tahab neid sellest võõrutada.
  • Miks lääs tahab, et venelased elaks, aga Venemaa valitsus on sajandeid nõudnud venelaste surma?
  • Miks ei taha Patruševid, Putinid ja Belousovid ise Isamaa eest surra?
 • Business Insider: Venemaa õhuvägi ja riigi lennundus arutavad järgmise põlvkonna hävitajat, mis väidetavalt võetakse kasutusele 2050. aastaks. Eksperdid peavad seda ideed aga puhtaks fantaasiaks, kuna pole olemas isegi viienda põlvkonna vene autot. See on illusioon. Inimesed valitsuses võivad isegi uskuda, et see on võimalik, aga see pole nii. See on absoluutne tühjus. Muidugi simuleerib Venemaa KB mingit teaduslikku uurimistegevust selles valdkonnas ja saab selle simulatsiooni eest raha, aga midagi tõsist siin ei ole. .” Rahvusvahelised sanktsioonid piiravad tulevase hävitaja jaoks vajalike elutähtsate elektrooniliste komponentide importi.
 • Roman Svitan käsitles 23. juuni uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Ukraina ründedroonid tabasid Vene õhuväebaasi Jeiskis;
  – Vene armee on praegu sunnitud osa oma üksustest Vovtšanski territooriumilt välja viima;
  – ajutiselt okupeeritud Donetskis kõlas rida plahvatusi, see jäädvustati videole.
 • Ian Matveev: Venelased surevad seni, kuni Putin saab neli Ukraina piirkonda. See ei ole esimene ega kümnes kord, kui Ukraina relvajõud on rünnanud sõjalisi sihtmärke annekteeritud Krimmis. Õhutõrjesüsteemid, lennuväljad, Shahedi droonide stardipaigad, radarid, raketilaod, Onyxi raketiheitesüsteemid, Musta mere laevastiku laevad ja baasid. Täna kaldus üks ATACMS-i rakettidest õhutõrje mõju tõttu kursilt kõrvale (Venemaa kaitseministeeriumi andmetel) ja plahvatas Sevastopoli kohal. Laskemoon kukkus randa. Surma sai 5 ja vigastada 124 inimest.Putin on Venemaa kodanike surmaga rahul. Ja täna surnud inimesed on tema kätes. Tema oli see, kes ütles: “Andke mulle neli piirkonda või sõda jätkub.” Sõda jätkus. Venemaa kodanikud surid Krimmis. Kui venelaste elu tema jaoks midagi tähendaks, poleks sõda kunagi alanud. Ta suudab selle ja meie kaaskodanike surma peatada ühe otsusega kohe praegu.Peamine süü lasub siiski Putinil ja tema valitsusel. Esiteks agressiivse sõja vallandamise eest, mille tulemusena on Ukraina sunnitud end kaitsma ja ründama Vene sõjaväerajatisi nende asukohas. Teiseks puhke- ja sõjaliste objektide ühiseks paigutamiseks vaenlase relvade tegevustsooni. See tähendab lahingutsoonis keset sõda. Kolmandaks vähese teavitamise ja inimeste õiglase hoiatamise eest neid ähvardava ohu eest.On ilmne, et Venemaa propaganda püüab selliseid rünnakuid enda kasuks pöörata. Surnuid ei saa tagasi tuua. Kuidas mitte tagastada sadu tuhandeid selles sõjas hukkunud ukrainlasi ja venelasi. Ei tohi unustada, et kuni 2022. aastani ei surnud keegi mürskude all ei Harkovis ega Krimmi randades. Ja veel 2013. aastal kallistasid Sevastopoli lähedal samas rannas seisnud ukrainlane ja venelane teineteist sõbralikult ega kavatsenud kunagi teineteist tappa. Üks mees ja tema käsilased otsustasid seda värdjas ambitsioonide ja võimuiha huvides muuta. Ja nüüd lebavad rannas verised laibad.
 • Lõuna-Korea ütles vabariigi presidendi administratsiooni riikliku julgeoleku osakonna juht Chang Ho-jin telekanalis KBS. Lõuna-Korea ei piira Ukrainale relvade tarnimist, kui Venemaa edastab KRDV-le kaasaegsed sõjalised tehnoloogiad. Chan Ho-jin rõhutas, et Souli punased jooned sõltuvad ainult Moskva tegevusest. Täpsemalt räägime täppisrelvade üleandmisest Põhja-Koreasse. Kuigi Lõuna-Korea võttis vähemalt kaudse aktiivse osaluse Kiievi mürsubilansi päästmisel 2023. aastal ning andis üle ka soomuskaitsevahendeid, toiduratsioone, ravimeid, miinidetektoreid, jne Ukraina relvajõududele siis Lõuna-Korea kaasaegseid relvi pole ikka veel otse lahinguväljale tarnitud.
 • Väidetavalt hävitasid ATACMS-i rünnakud okupeeritud Krimmis Venemaa kosmosejälgimis- ja sidekeskuse.

Image

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 851. sõjapäeva lõpul. Me valmistume uueks tulemuseks suhetes Euroopa Liiduga. EL on Ukraina läbirääkimiste raamistiku juba heaks kiitnud ning reaalset läbirääkimiste algust ootame 25. juunil – selleks viibib Brüsselis Ukraina valitsusdelegatsioon. Tõeliselt ajalooline nädal. Ukraina on selle nimel aastakümneid töötanud ja see tulemus on igaühe isiklik tulemus, kes 24. veebruaril valisid endale Ukraina, kes võitleb meie riigi eest, kes tugevdab Ukrainat kõige vajalikuga.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 24, 2024


Previous Post

Next Post