Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 25. juunil

OPOLUKORD 25062024

Vene väed jätkasid 24. juunil rünnakuid Kupyansk-Svatove-Kreminna liinil, ründasid Kupjanskist kirdes Synkivka lähedal; Kupyanskist kagus Pishchane ja Stelmakhivka lähedal; Svatovest läänes Kopanky lähedal; Kreminnast loodes Hrekivka, Makiivka ja Nevske lähedal; Kreminnast läänes Torske lähedal; ja Kreminnast lõuna pool Serebrjanske metsaala lähedal. Tungisid Novovodyanest (Kreminnast loodes) 800 meetrit läände ja saavutasid täiendavaid taktikalisi edusamme Ivanivka lähedal (Kupyanskist kagus), Vilshanast lõunas ja Novoselivka lähedal (mõlemad Kupyanskist kirdes) ja Stelmakhivkast ida pool. Siverski suunas edenesid Rozdolivka piirkonnas (Siverskist lõuna pool). Lahingud jätkusid Siverskist idas Verhnokamjanske lähedal; Siverskist kirdes Bilohorivka lähedal; ja Siverskist lõuna pool Rozdolivka ja Vyimka lähedal.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 24.06.2024.

Harkivi suunal ei toimunud eduka päeva jooksul okupantide poolt kuut katset rünnata kaitseväe positsioone Vovtšanski ja Liptsi piirkonnas.

Kupânski suunas tõrjusid meie kaitsjad seitse vaenlase rünnakut Synkívka, Stelmahivka. Hetkel on Stepovoí̈ Novoselívka lähedal veel kolm kokkupõrget. Olukord on kaitseväe kontrolli all.

Suund Lymani. Päeval oli vastase tegevus koondunud Kopanka, Grekivka, Makiyivka, Nevske, Terni, Torske asulate lähedusse ja Serebrjanski metsa. Ukraina kaitsjad tõrjusid üle 20 katset meie kaitsepositsioonidele läheneda.

Siversky suunal kasvas lahingute arv 22-ni. Vaenlane ründas kaitseväge Bílogorívka, Verkhnyokamâns Верkogo, Viíymki ja Rozdolívka piirkondades. 20 rünnakut tagasi löödud, 2 võitlust veel pooleli. Olukord on pingeline, kuid kontrolli all.

Meie kaitsjad tõrjusid üheksa Vene sissetungijate rünnakut Kramatorsky suunas Kalinivka, Tšašovoi Jari, Ivanivski ja Klištšievka piirkonnas. Olukord on Ukraina kaitsjate kontrolli all.

Toretski suund. Siin üritas vaenlane Lõuna-, Põhja- ja Toretski lähistel üheksa korda meie kaitsesse tungida. Kaheksa rünnakut on tõrjutud, üks on pooleli.

Kõige kuumem on Pokrovski suunas, kus agressor üritas meie kaitsest läbi murda. Tänaseks on okupandid rünnanud 45 korda Oleksandropili, Evgenivka, Novooleksandrivka, Vozdvizhenka, Falconi, Novoselivka Firsti ja Umanske asulate piirkonnas. 33 vaenlase rünnakut on tõrjutud, 12 kokkupõrget on veel pooleli. Kaitsevägi rakendab meetmeid Vene okupatsioonivägede kurnamiseks ja nende tungimise takistamiseks sügavale Ukraina territooriumile.

Kurakhivi suunas vastase rünnakud Karlívka, Krasnogorívka ja Paraskovíívka piirkondades ei õnnestunud. Olukord on meie kaitsjate kontrolli all.

Shakhtarski suunas üritas agressor neli korda läbi murda Urožaynogo piirkonnas. Kolm rünnakut olid ebaõnnestunud, lahing kestab. Olukord on kontrolli all.

Idakalda suunas tegi vaenlane viis katset meie kaitsjate väljatõrjumiseks Dnepri vasakul kaldal. Kolm rünnakuoperatsiooni on edukalt lõpule viidud, kaks on pooleli.

Ülejäänud suundadel olulisi muutusi keskkonnas ei toimunud.

 

_____________________________________________________

  • Rootsi CB-90’d on juba Ukrainas.

https://x.com/i/status/1805222854692098434

  • Volodõmõr Zelenski teatas oma pöördumises Ukraina Relvajõudude Ühendatud Jõudude ülema Juri Sodoli vahetamisest brigaadikindral Andrii Hnatovi vastu.Viimasel ajal on Sodoli ümber palju arutletud ühe sõnumiga – vallandada ta ametikohalt ja mitte lubada tal üldse sõjaväkke minna. Kõvemad süüdistused kindrali vastu olid tema alluvuses olevate inimeste kaotused. Palju tuntust kogunud 12. BrSP “Azovi” staabiülema Bohdan Krotevychi aadress oli soovituslik. President nimetas tema asemel ametisse brigaadikindral Andrii Hnatovi, kes juhtis 36. merejalaväebrigaadi aastatel 2018–2021. Aastal 2022 oli ta OK “Lõuna” vägede ülema asetäitja, oli üks Mykolaivi kaitsmise ja Hersoni piirkonna vabastamise eestvedajaid. 2023. aasta kevadel juhtis ta Bahmuti linna kaitsmist.
  • Vene armee hõivas veel ühe asula ja tõrjus uues suunas Ukraina idaosas. Lisaks reageerivad ka Ukraina kaitsjad – sealhulgas ajutiselt okupeeritud Krimmi territooriumil. Meie saatejuht Andrii Drozda analüüsis traditsiooniliselt 24. juuni seisuga sõjategevuse kaarti. Eelkõige rääkis ta, kus on praegu rinde kuumimad punktid. Lisateabe saamiseks vaadake videot.
  • “Pikk Neptune” on Ukraina end tõestanud raketi R-360 Neptune täiustus. Kahekordse lõhkepea kasuliku koormusega suudab see töötada ebasoodsas elektroonilise sõjapidamise keskkondades ning lüüa mere- ja maapealseid sihtmärke kaugemal kui 1000 km

Image

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 25, 2024


Previous Post

Next Post