Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 30. juunil

OPOLUKORD 30062024

Ukraina väed taastasid hiljuti kaotatud positsioonid Kreminna lähedal ning Vene väed edenesid hiljuti Kupjanski, Chasiv Jari, Toretski ja Donetski linna lähedal.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 29.06.2024

Ukraina kaitsjad peatasid päeva jooksul Harkivi suunal edukalt 12 vastase katset oma positsiooni parandada Vovtšanski piirkonnas. Vene terroristid kandsid kaotusi ja tõmbusid tagasi.

Image

Kupianski ja Lymani suunal kasvas lahingkokkupõrgete arv 13-ni. Vaenlane üritas kaitseväge tõrjuda positsioonidelt Sinkivka, Stepova Novoselivka, Stelmahivka, Grekivka, Nevski ja Torski piirkonnas. Praeguseks on tõrjutud 5 rünnakut. Kaklused käivad. Olukord on Ukraina kaitsjate kontrolli all.

Kuus katset meie kaitsjaid põhjasuunas Spirny ja Viyimka piirkondades positsioonidelt välja suruda olid samuti ebaõnnestunud.

Seitse korda ründas agressor edutult Ukraina kaitsjaid Kalinivka, Grigorivka ja Time Yari lähedal Kramators наkomu suunas. Novoy piirkonnas on käimas järjekordne võitlus.

Gorlivka-Toretski suunal ründas lennunduse toetatud vastane seitse korda Ukraina armee positsioone. New Yorgi lähedal käib järjekordne kaklus. Olukord on kaitseväe kontrolli all.

Pokrovski suunas on ikka palav. Alates päeva algusest on võitluste arv kasvanud 41-ni. Vastase suurim aktiivsus hoitakse Očheretynogo piirkonnast. Vaenlane ei loobu katsetest tungida meie kaitsesse Novooleksandrivka, Eugenivka, Vozdviženka, Sokola, Novoselivka Esimese, Progresa ja Umanski lähedal. Meie sõdalased on tõrjunud juba 29 agressori rünnakut, 12 kokkupõrget on veel pooleli.

Kurakhivi suunas viis vaenlane läbi 14 rünnakut piirkondades, Krasnogorivkas, Konstantinivkas ja Paraskoviyivkas. Seni on lõpetatud 11 rünnakut. Pingeline on olukord Krasnogorívki piirkonnas, kus hetkel on kolm lahingut. Kaitsevägi rakendab meetmeid, et takistada sissetungijate liikumist sügavale Ukrainasse. Olukord on kontrolli all.

Võrreldes möödunud päevaga kasvas Vene okupantide aktiivsus Vremivski suunal ligi kaks korda. Tänaseks on agressor rünnanud kaitset seitsmel korral Vodânogo, Urožaynogo ja Staromayorskogo piirkonnas.

Oríhívi suunas toimus kaks vaenlase rünnakut Mala Tokmački ja Novodanilívka piirkonnas.

Pridniprovski suunal on ebaõnnestunud veel neli vaenlase katset võtta meie sõdurite positsioonid Krõnjoki piirkonnas.

Ülejäänud suundadel olulisi muutusi keskkonnas ei toimunud.

_______________________________________________________

  • Ukraina relvajõudude peastaabi teatel üritas vaenlane rünnata kaitseväe positsioone mitmel olulisel suunal. Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti 170 lahingukokkupõrget. Harkivi suunal on Vovtšanski rajoonis nüüdseks toimunud 6 okupantide rünnakut. Kindralstaap märkis, et 2 neist löödi tagasi ning kokkupõrked jätkuvad praegu neljas kohas. Olukord on kontrolli all. Alates päeva algusest on Kramatorski suunal toimunud 5 kokkupõrget. Ukraina relvajõud tõrjusid Kalynyvka lähedal 2 rünnakut, Tšašovojari piirkonnas käib võitlus, kuid okupantidel pole edu. Vahepeal tegutseb vaenlane aktiivselt Toretski suunal – üritab meie kaitsjaid Toretski lähistel positsioonidelt tõrjuda. Lahing jätkub 3 kohas. Täpsem ülevaade lahingukaardist 29. juuni seisuga – vaata videost.
  • Venemaa kõige ohtlikumad lennukid seisavad Ukrainast 100 miili kaugusel, kuid Kiiev vajab löömiseks USA luba. Bideni administratsioon keelab Ukrainal sihikule võtta USA rakettidega Baltimore’i baasi, soovitades selle asemel lennukid õhus alla tulistada. Venelased kasutavad aga Ukraina õhutõrjest kõrvale hiilimiseks eemalt löögipomme.

Image

  • Koolera ja tüüfus levivad vene hordide seas kiiresti.
  • Valgevene peastaabi ülem Pavel Muraveiko ütles, et Ukraina on Valgevene piirile paigutanud eriüksused. Tema sõnul on tegemist “seletamatu ja arusaamatu” tegevusega, mis sunnib Minski kaitset üles ehitama. Muraveiko teatas, et Ovrutši külla saabusid Zhytomõri suunas Ukraina 1. presidendibrigaadi eriüksused. Valgevene armee viib vastuseks oma üksused piirile, tugevdades koostööd piiriteenistusega ja valmistudes võimalikuks ohuks.
  • Venemaa kaotas ainuüksi kahel rindejoonel pöördumatult enam kui 13 000 sõdurit ja ohvitseri. Nendelt suundadelt pärit “mustade pakkide” töötlemiseks töötab Doni-äärses Rostovis 1062. rajooni sõjaväe kliinilise haigla territooriumil surnute vastuvõtu, töötlemise ja saatmise keskus (522 TsPOOP). Okupantide seas on see tuntud kui väeosa “Matuseväelased”.
  • Sõja ajal toodidi Venemaa vangistusest Ukrainasse tagasi juba 3310 inimest. Praegu valmistame ette uusi lahendusi oma tugevuse ja inimeste kaitse huvides, ütles Zelenskyi. Töötasime väga pikka aega selle nimel, et vabastada Venemaa vangistusest Krimmitatari rahva Mejlise juhataja asetäitja Nariman Dželal, kaks Ukraina kreeka-katoliku kiriku preestrit ja tsiviilisikud, kes okupeeritud aladel venelaste kätte vangi langesid. Lõpuks ometi on meie inimesed kodus. Kümme tsiviilisikut. Nädala jooksul vabastati vangistusest ka 90 sõjaväelast ning kokku toodi selle sõja ajal Venemaa vangistusest Ukrainasse tagasi 3 tuhat 310 inimest. Ja me peame üles leidma ja Ukrainasse tagasi saatma kõik oma inimesed, igaüks neist, kes on vangistuses, kes küüditatakse – täiskasvanud ja lapsed, sõjaväelased ja tsiviilisikud. Kõik,” ütles Zelensky.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 30, 2024


Previous Post

Next Post