Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 02. juulil

OPOLUKORD 02072024

Ukraina väed taastasid hiljuti kaotatud positsioonid metsasel alal Kreminnast lõunas ja Ternyst ida pool (Kreminnast läänes), edenesid Ternõi lähedal umbes 800 meetrit ja Serebrjanske metsaalal (Kreminnast edelas) umbes ühe kilomeetri kaugusele. Lahingud jätkusid Kupjanskist kirdes Synkivka lähedal; Kupyanskist kagus Berestove, Stepova Novoselivka, Stelmakhivka ja Pištšane lähedal; Kreminnast loodes Hrekivka, Nevske ja Makiivka lähedal; ja Kreminnast läänes Torske ja Terny lähedal.

UA kindralstaap teatas, et Vene väed ründasid 1. juulil Toretski lähedal, Toretskist idas Pivnichne lähedal ning Toretskist kagus Pivdenne ja Niu Yorki lähedal. Vene väed tungisid hiljuti Sokilist põhja ja lõunasse (Avdiivkast loodes) ja Netaylovest lõunasse (Avdiivkast läänes). Lahingud jätkusid Avdiivkast loodes Novooleksandrivka, Vozdvyzhenka, Jevhenivka, Voskhodi, Prohresi, Novoselivka Perša ja Sokili lähedal; ja Avdiivkast läänes Netaylove’i lähedal 1. juulil.[40]

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 01.07.2024

Harkivi suunas olid Vene okupandid 11 korda üritasid peale tungida Liptsõ ja Vovtšanski piirkonnas. Käimas on neli kokkupõrget. Olukord on meie vägede kontrolli all.

92. ründebrigaadi mehitamata õhusüsteemide pataljoni “Achilleus” ülem Juri Fedorenko. Teave, et okupandid “taanduvad” Vovtšanskist ja Hylbokest, ei vasta tõele. “Tahan rõhutada, et viimase aasta jooksul ei mäleta ma perioodi, mil vaenlane oleks taganenud. Kõigil aladel, mis meil õnnestus tagasi tuua ja deokupeerida, jätkusid rasked lahingud,” räägib Fedorenko.

17 korda ründas vaenlane meie positsioone Kupânski suunas. Rünnakud Sinkivka, Stepova Novoselivka, Píšční ja Stelmahivka asulate lähedal tõrjuti edukalt. Sinkivka ümbruses jätkuvad kolm kokkupõrget.

Image

Lymani suunas tegid Vene väed ka 17 rünnakukatset – Grekivka, Nevski ja Makiyivka lähedal. Käimas on viis võitlust.

Aktiivne oli agressor ka Siversky suunal, kus registreeriti 19 venelaste kallaletungi. Lahinguliste kokkupõrgete asukohad – Bilogorivka, Ivano-Dar’ivka, Spirne, Viimka, Verkhnyokamianske.

Kramatorski suunal peatasid meie väed viis vaenlase rünnakut Novoi ja Klištšievka piirkonnas. Novis, Time Yari suunas, pole üks lahing veel lõppenud.

Toretski suunal üritasid venelased 19 korda tungida meie kaitsepiiridesse Toretski, Põhja-, Lõuna- ja New Yorgi asulate lähedal. 16 rünnakut on tõrjutud, kolm on veel pooleli.

Kõige intensiivsemalt ründab ta vaenlast Pokrovski suunas. Päeva algusest on siin toimunud 44 venelaste kallaletungi. Jätkub 14 rünnakut Novooleksandrivka, Novoselivka Firsti, Eugene’i, Falconi, East, Netailove’i asulate lähedal.

Kurahhivi suunas püüdsid immigrandid seitse korda edasi liikuda Krasnogorivka, Georgiivka ja Paraskovivka asulates, kuid edutult.

Vremívski suunal on toimunud juba 10 vaenlase rünnakut. Üks osa ühest kallaletungist on veel pooleli. Kaitsejõud on kontrolli all.

Oríhívi suunas kannatas kaks vastase rünnakut Robotino ja Novodanilívka suunas.

Pridniprovski suunal üritavad okupandid jätkuvalt kaitseväe üksusi oma positsioonidelt välja lüüa. Kõik kaheksa venelaste tänast rünnakut ei kandnud edu.

Image

Sevastopolis võimas plahvatus pärast raketirünnakut. Tundub, et ukrainlased tabasid millegi väga võimsa ladu. “Shahedid” või mingid raketid.

_________________________________________________________

 • Saatejuht Ihor Havryshchak kommenteeris olulisi muudatusi rindel 30. juuni sõjaliste operatsioonide kaardil. Eelkõige rääkis ta relvajõudude edusammudest, nimelt sellest, kus on Ukraina sõjaväel edu. Vaenlane on olnud kõige aktiivsem alates päeva algusest Pokrovski suunas. Lisateavet rinde iga suuna kohta leiate videost.
 • Saates “Argument” on presidendi kantselei juhi nõunik Mihhail Podoljaki. Saate teemad: juuni murrangusündmuste tulemused, Ukraina läbimurdehetke algus, kursimuutus läänes, Põhja-Korea vägede sissetoomine, Putini fiasko ringreisi ajal ja aina kasvav kaos Venemaa Föderatsioonis.
  • 00:00 – Ukraina läbimurdekuu
  • 07:05 – pöördepunkt on saabunud
  • 13:09 – Lääs on valgust näinud
  • 17:48 – Putini hukatuslik ringreis
  • 24:52 – Põhja-Korea väed Ukrainas
  • 32:21 – “plahvatuse” alguspunkt Vene Föderatsioonis
 • Putin panustas Ukraina sõja pikendamisele, kuid lääs võib tema plaani nurjata. Vene diktaator unistab “võidust” Ukraina-vastases sõjas ja hoiab oma eesmärki hävitada täielikult Ukraina riiklus ja identiteet. Lootes, et tema väed saavad rindel järk-järgult edasi liikuda, lükkab ta vaenutegevuse määramata ajaks edasi, mis ainult tugevdaks tema pühendumust seatud eesmärgile. Seetõttu peaks lääs kiirustama pakkuma Kiievile vasturündeoperatsioonide läbiviimiseks vajalikku tuge, et lükata ümber Venemaa Föderatsiooni juhi “võidu teooria” ja vältida sõja venitamist kauemaks, kui on vajalik vastuvõetava rahu tagamiseks. Ukraina ja tema partnerid.
 • Möödunud nädalavahetusel viidi mitmed USA sõjaväebaasid üle Euroopa kõrgendatud valmisolekusse, samas tõsteti vägede kaitsetase kõrgelt teisele tasemele. Põhjuseks olid hirmud terrorirünnaku ees, mille sihtmärgiks võivad olla Ameerika sõjaväelased või rajatised. Sellest teatas CNN viitega allikatele. Nad viitasid, et USA armee garnison Saksamaal Stuttgardis, kus asub USA Euroopa väejuhatuse peakorter, tõstis pühapäeval lahinguvalmiduse taseme “Charlie” vägede kaitse tasemele. USA sõjaväe teatel kehtib see staatus siis, kui terrorirünnak juba toimub või on saadud luureandmeid, mis viitavad selle tõenäosusele. Üks Euroopas asuv USA ametnik ütles CNN-ile, et nad pole seda ohtu näinud “vähemalt 10 aasta jooksul”, mis tavaliselt tähendab, et sõjavägi on saanud “aktiivset ja usaldusväärset teavet ohu kohta”.
 • USA presidendikandidaadi Donald Trumpi niinimetatud rahuplaan on tegelikult “sõja ürgne külmutamine”, eirab agressiooni eeldusi ja tegelikkust ning ei sobi ei Ukrainale ega Venemaale. Kuid tuleb arvestada ka sellega, et Trump on “professionaalne populistlik poliitik”, kes on tuntud ettearvamatute otsuste ja sageli radikaalsete arvamusmuutuste poolest.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 859. sõjapäeva lõpus. Sõjaline raport hommikul. Peakomissar Sirskyi, kindralstaabi ülem Barhylevych. Peamiste rindejoonte kohta, milleks on Pokrovski ja teised Donetski oblastis ja Harkivi oblastis. Arutasime ka mõningaid oma põhimõttelisi otsuseid – samme, mida me ette valmistame, et okupant kaotaks rohkem oma logistikat, rohkem varustust, rohkem lootust sõja laiendamiseks. Venemaa jaoks peab see kõik lõppema lüüasaamisega ja ainult nii kukub Ukraina-vastase sõja idee läbi. Teeme selleks kõik relvade ja diplomaatia abil. Vastavad protsessid käivad kõrvuti.Ja ma tänan kõiki, kes näitavad üles piisavalt vastupidavust, piisavalt sihikindlust, piisavalt oma aktiivsust, sealhulgas hoiavad meie toel maailma mobilisatsiooni. Kõigest hoolimata. Vaatamata igasugustele poliitilistele lainetele ja muutuvatele meeleoludele. Kõiki maailmas ühendab see, et me otsime õiglust – ja ainult seda – endale ja seega igale rahvale, kes võib samamoodi kannatada välise agressiooni all.
 • Saksamaa välisminister Annalena Baerbock ütles, et Putin on “teel totalitarismi poole” ja “Putini Venemaa” jääb lähitulevikus “suurimaks ohuks meie julgeolekule Euroopas”. Kaitsepoliitika tuleb kohandada “täpselt selle tegelikkusega”, rõhutas minister. Berbocki sõnul on Saksamaal EL-i suurima riigina selles osas “eriline vastutus”.
 • Vene armee tulistas Iskander-rakettidega Ukraina lennuvälja Mirgorodis (Poltava). Üks hävitaja Su-27 hävis kindlasti ja veel kolm võidi vigastada. Löök sooritati nii fugass lõhkepeadega kui ka punkrivastaste Iskander rakettidega. https://x.com/i/status/1807843707049140506

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuli 2, 2024


Previous Post

Next Post