Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 03. juulil

OPOLUKORD 03072024

Vene väed tungisid hiljuti edasi Kanal Microraionis (idapoolseim Chasiv Yar), jätkasid 1. ja 2. juulil pealetungioperatsioone Chasiv Yarist idas Ivanivske lähedal ja Chasiv Yarist kagus Klištšiivka lähedal. Väidetavalt on Vene väed on osaliselt okupeerinud Lääne-Kalinivka (Tšasivjarist põhja pool).

Vene väed tungisid hiljuti Sokili piires Avdiivkast loodesse, Novooleksandrivkast kirdes ja Voshodist lõuna pool ja Avdiivkast edelas. Väidetavalt tungisid edasi Karlivkast põhja poole, Voskhodist ida pool, Novooleksandrivkast loodes ja Novoselivka Peršast lõunas (Avdiivkast loodes).

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 02.07.2024

Harkivi suunal tungisid Vene terroristid kuuel korral lennunduse toel meie üksuste positsioonidele Vovtšanski ja Glbokoje piirkonnas. Vovtšanskis võitlus veel käib. Olukord on kontrolli all.

Image

Kümme korda ründas vaenlane meie positsioone Kupjani suunas. Synkivka lähedal koondatakse jõupingutused – viis rünnakut tabas, teine ​​- jätkub. Samuti heidutavad meie sõdalased Stelmahivka lähedal vaenlase kaks katset edasi liikuda.

Lymani suunal ründasid Vene väed Ukraina kaitsjaid 16 korda päevas nelja erineva asula piirkonnas. Praegu jätkub kuus kokkupõrget. Vaenlane koondab oma jõupingutused Grekivka ja Ternivi lähedale. Lisaks ründas meie positsioone Nevskogo ja Makíí̈vka piirkonnas. Olukord on kontrolli all.

Image

Siverski suunas püüdis vaenlane viis korda meie kaitsjaid Ivano-Daryivka, Spirnõi ja Viimka piirkondades positsioonidelt välja tõrjuda.

Kramatorski suunas kaheksa katset edasi liikuda Klišíivka lähedal. Praegu teravdatakse võitlusi veel kolmes kohas Kalinivka, Ivanivski ja Tšašovoje Jari rajoonis.

Image

Toretski suunas on olukord pingeline. Sissetungijad ründasid 24 korda Delíivka, Toretski, Lõuna-, New Yorgi ja põhjaosa lähedal. 15 kokkupõrget on lõppenud. Lahingud jätkuvad veel üheksas kohas.

Ründab intensiivselt Ukraina kaitsjate vaenlast Pokrovski suunas. Siin suurendas agressor päeva jooksul jõupingutusi – kokku viis ta läbi 43 rünnakut ja rünnakut. Vene okupantide suurimat aktiivsust hoitakse Ocheretynogo rajoonist, kust vaenlane eri suundades püüab tungida meie kaitsesse.

Kurakhivi suunas toimub sel kellaajal 11 lahingukokkupõrget. Okupandid püüdsid Georgiivka ja Paraskoviivka asulate piirkondades edutult edasi liikuda. Krasnogorívka lähedal, kuhu vaenlane koondab jõupingutusi, on juba viis rünnakut tõrjutud, lahing käib.

Image

Pridniprovski suunal ebaõnnestusid neli vaenlase rünnakut Dnepri vasakkaldal.

Teistes suundades pole keskkonnas olulisi muutusi toimunud.

Mereväe droonid ründasid 3. juuli öösel Musta mere rannikul asuvat Venemaa sadamalinna Novorossiiskit, väitis linnapea Andrei Kravtšenko.

___________________________________________________________

  • Ukraina relvajõudude peastaabi teatel registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 189 lahingukokkupõrget. Harkivi suunas jätkas vaenlane pealetungi (rünnak)operatsioone lennunduse toel. Kokku toimus siin Liptsi, Vovchanski ja Hlyboke asulate piirkonnas 13 lahingukokkupõrget. Kupjanski suunal oli lahingkokkupõrgete arv päevas 17. Kaitsejõud tõrjusid vaenlase rünnakud Harkivi oblasti Sinkivka, Stepova Novoselivka, Berestovo ja Pištšanõ piirkonnas; Stelmakhivka, Luganski oblast. Vahepeal peatasid Ukraina kaitsjad Kramatorski suunas 7 vaenlase katset meie kaitsjate kaitsest läbi murda Klištšiivka ja Novõ Donetski oblastis. Täpsem ülevaade lahingukaardist 2. juuli seisuga videos.
  • Ukraina ja Ungari valmistavad ette kahepoolsete suhete lepingut. Nad rõhutasid, et kohtumine on oluline samm pika aja jooksul kuhjunud probleemide lahendamisel ning nõustusid töötama kokkuleppe nimel. Soovime parandada oma riikide vahelisi suhteid, tahame sõlmida Ukrainaga ülemaailmse koostöölepingu, mis on sarnane lepingutele, mis meil on teiste Ungari naabrite – Orbániga. Samuti rõhutas ta, et Ungari on valmis toetama Ukraina majanduse moderniseerimist, samuti kavatseb ta aidata Ukrainat EL-i nõukogu eesistumise ajal.
  • Volodõmõr Zelenski pöördumine 860. sõjapäeva lõpul. Äsja teatas välisluure juht. Arusaadav küsimuste ring – selle kohta, mis meid ähvardab ja milliste võimaluste kohta saame ära kasutada. Väljavaated on head. Valitsusjuht raporteeris meetmetest energiaobjektide kaitseks: aktiivkaitse, EW ja kõik muu. Samuti andis ta ülevaate rekonstrueerimisest ja meie tööst Euroopa partneritega elektrienergia impordi laiendamiseks Ukrainasse. Nüüd valime täielikult EL-iga kokkulepitud impordimahtu ja olen selle abi eest tänulik kõigile naabritele. Teeme kõik, et importi suurendada ja see peaks olema Euroopa otsus. Meie valitsusametnikud töötavad vastava kokkuleppe kallal. Samuti andsin praegu Ameerikas visiidil viibivale Ukraina kaitseministrile ülesandeks saada konkreetsed kuupäevad: millal need täiendavad Patrioti süsteemid, mille kohta meil on partneritega kokkulepe, tarnitakse. Aitäh kõigile, kes tõesti Ukraina ja ukrainlaste heaks pingutavad! Aitäh kõigile, kes usuvad Ukrainasse, kes toovad Ukrainale vajalikud tulemused!
  • “Kui Venemaa üritab praegust rinnet laiendada, lubatakse Ukrainal tulistada kaugemalt,” ütles USA Euroopa asjade välisministri abi James O’Brien. Praegu piirab USA Ameerika relvade kasutamist Venemaa territooriumil 100 kilomeetri raadiuses Ukraina piirist.
  • Hiina ja Venemaa ettevõtted töötavad välja Ukrainasse paigutatud Iraani mudeliga sarnase ründedrooni, mis on märk sellest, et Peking võib läheneda surmava abi osutamisele, mille eest lääne ametnikud on hoiatanud.
  • Venemaa president Vladimir Putin saabus 3. juulil Kasahstani piirkondlike julgeoleku- ja kaitsearuteludele. Samuti on tal kavas pidada kahepoolseid kohtumisi Hiina ja Türgi juhtidega.
  • Vene väed andsid teisipäeval löögi Ukraina Poltava õhuväebaasi kobarlõhkepeaga ballistilise rakettiga Iskander-M. Nende sihtmärgiks oli helikopter Mil Mi-24, kuigi kaadrite põhjal ei saa järeldada, kas see sai mõjutatud. Lööki jälgis piirkonna kohal hõljuv Vene luure UAV, nagu ka eilsed raketilöögid Ukraina Myrhorodi lennubaasi pihta.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuli 3, 2024


Previous Post

Next Post