Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 04. juulil

OPOLUKORD 04072024

Juuni lõpu seisuga okupeerib Venemaa Ukrainast kokku 17,57% (+0,01%), sealhulgas Krimm ning enne 2022. aastat okupeeritud Donetski ja Luganski alad. See tähendab ligikaudu 50 km² hõivamist juunis.

Image

Russistid edenesid Progressi, Volodymyrivka, Karlivka, Krasnohorivka, New Yorgi, Chasovoy Yari ja Makiivka lähedal. Vene väed saavutasid hiljuti märkimisväärseid taktikalisi edusamme Toretski suunal ja jätkasid 3. juulil pealetungioperatsioone. Avaldatud geolokatsiooniga kaadrid kinnitavad, et Vene väed on rindejoonest edasi liikunud üle ühe kilomeetri Družba idaserva suunas (ida pool Toretskit) ja said Sadova tänava ääres uued positsioonid. Vene väed tungisid umbes 1,8 kilomeetrit mööda Kalõnova tänavat läände Pivnitšne-Družba piirkonna idaserva suunas (samuti Toretskist ida pool) ja Pivnitšne kaguossa.

Image

  • Toretsk / Niu York on tõsistes raskustes Venemaa suurte edusammudega piirkonnas, mis on olnud puutumatu alates 2022. aastast
  • Venemaa edasitung Družbas on kinnitatud geograafilise asukoha järgi.
  • Suur Vene edu Makiivkasse Harkivis/Luganskis, lõikas teed
  • Vene vägede poolt vallutatud Sokil ja seda ümbritsevad alad

Öösel vastu 4. juulit ründas vaenlane Vene Föderatsiooni Kurski oblastist 22 “Shahed” tüüpi ründe-UAV-ga. Kiievi, Tšernihivi, Žõtomõri, Sumõ, Dnipropetrovski ja Poltava oblastis hävitati 21 drooni.

Image

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 03.07.2024

Harkivi suunal tungisid Vene terroristid 11 korda lennunduse toel meie üksuste positsioonidele Liptsivi, Vovtšanski ja Glübokoje piirkonnas. Valdkonnas Vovčanskis on rünnak praegu pooleli. Olukord on kontrolli all.

Neli korda ründas vaenlane meie positsioone Kupânski suunas. Võitlused teravnesid Stelmahivka lähedal, kus tõrjuti kolm rünnakut, üks jätkub.

Lymani suunas ründasid Vene väed päeval 29 korda Ukraina kaitsjaid. Grekivka, Nevske, Makiyivka, Terni asulate piirkondades tõrjuti 23 rünnakut, pooleli on viis vaenlase rünnakut. Kaklus käib ka Serebryanski metsas. Olukord on kontrolli all.

Siverski suunas tõrjusid meie väed 3 vaenlase rünnakut Verkhnyokamânski ja Viymka lähedal. Ei õnnestunud.

Kramatorski suunas üritas vastane katset Kalinívka lähedal edasi liikuda. Hetkel käib üks võitlus.

Bakhmut and Toretsk area as of 3rd July 2024

Toretski suunas on olukord pingeline. Okupandid üritasid 17 korda tõrjuda Ukraina kaitsjaid Deliyivka, Toretski, Põhja- ja New Yorgi lähistel.

Ründab intensiivselt meid Pokrovski suunas. Kogu päeva jooksul sooritas agressor kokku 34 kallaletungi. Vene okupantide suurim pingutus on Kalinovoje, Novooleksandrivka, Vozdvišenko, Jevgenivka, Progresa, Jasnobrodivka, Umanski ja Karlivka piirkondades. 24 rünnakut on Ukraina kaitsjad juba tõrjunud, veel 10 jätkvad. Eelkõige Eugenevka, Vozdvizhenko ja Kalinovoje lähedal.

Kurakhivi suunas loetakse 12 lahingukokkupõrget. Okupandid püüdsid edutult edasi liikuda Krasnogorivka, Georgiivka, Paraskoviyivka ja Konstantinivka asulate piirkondades.

Vremívski suunas tegi vaenlane neli katset rünnata meie sõdurite positsioone Vodyane, Urozhayne ja Makarivka asulate lähedal. Pole edukas.

Vaenlane aktiviseerus Orihivi suunal, kus Robotine ja Scherbaky asulate ümbruses sooritati ööpäevaga üheksa ebaõnnestunud rünnakut.

Pridniprovski suunal olid kolm vaenlase rünnakut Dnepri vasakkaldal ebaõnnestunud. Teistes suundades pole olulisi muutusi toimunud.

________________________________________________

 • Roman Svitan käsitles 3. juuli uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Kurski linna lähistel kesklennu- ja tehnikabaasi nr 3754 territooriumil toimunud tulekahju tagajärjed;
  – relvajõudude mereväe löögidroonide rünnak Novorossiiski sadamale Venemaa Föderatsiooni Krasnodari territooriumil;
  – Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Oleksandr Syrsky uued avaldused olukorra kohta lahingukokkupõrgete joonel.
 • Geolokatsiooniga kaadrid näitavad, et Vene väed vallutasid ülejäänud Kanali mikrorajooni. Pärast seda, kui Vene jalavägi sai viimases kõrghoonekvartalis jalad alla, pommitasid Vene väed ülejäänud hooneid TOS-1 solntsepyok MBRL-idega. Pärast seda õnnestus neil see tugipunkt laiendada ka ülejäänud kõrghoonetesse ja istutada lipp mikrorajooni edelapoolseimasse hoonesse. Seejärel olid Ukraina väed sunnitud ülejäänud hoonetest taganema Siverski Donetsi kanali äärsete kindlustuste juurde. See edasiliikumine viitab ka sellele, et Ukraina väed tõmbusid tagasi ka lõunapoolsematelt põldudelt ja metsaaladelt. Oodata on õige pea taganemist põhjapoolse raudteeliini ümbruse metsaaladelt. Vene vägede maksimaalne edasitung oli ~840m.
 • Uus vasturünnak on brigaadide relvastamise küsimus, Zelenskyi. Praegu on kaitseväel isegi tööjõu osas parem positsioon lahinguväljal kui paar kuud tagasi. Kuid lääne partnerite sõjavarustust on rindele tarnitud juba pikka aega. Ta nentis ka, et relvarahu ei lõpeta sõda, oleme selle juba läbi elanud, see on lihtsalt külmutatud konflikt.
 • Venemaa Föderatsioon teatas oma osalemise peatamisest OSCE Parlamentaarses Assamblees. Venemaa Riigiduuma ja Föderatsiooninõukogu süüdistasid oma avalduses assambleed topeltstandardites ja “täielikus russofoobias”. Avalduses öeldakse, et “viimane piisk karikasse” oli Rumeenia keeldumine lubada Venemaa delegatsiooni liikmeid osaleda PA iga-aastasel istungjärgul Bukarestis, mis algas 29. juunil.
 • See oli varem Chasiv Yar. https://x.com/i/status/1808333591988130046
 • Donald Trump kaalub Putiniga lepingu sõlmimist, mis takistaks NATO-l laienemast itta, eelkõige Ukrainasse ja Gruusiasse, ning sunniks Ukrainat loovutama territooriumi Venemaale, ütlesid kaks Trumpi järginud rahvusliku julgeoleku eksperti, kes rääkisid Politicoga. Veel aruandest: “Trump tõenäoliselt ei lahku NATOst otse, selgub intervjuudest Trumpi endiste riikliku julgeolekuametnike ja kaitseekspertidega, kes tõenäoliselt teenivad Trumpi teisel ametiajal. Kuid isegi kui ta ametlikult organisatsioonist ei lahku, see ei tähenda, et NATO jääks Trumpi teise ametiajal terveks.”
 • Juuni oli Venemaa tankikaotuste jaoks aeglasem kuu, kaotades 102 tanki, mis on küll väiksem kui eelmistel kuudel. Eelmiste kuude langus peegeldab sarnast langust, mida BMP kahjumid nägid alates märtsist, mis on nüüdseks suures osas stabiliseerunud. Kõige drastilisem muutus oli T-72 protsentuaalne tõus, mis oli tingitud T-62 ja T-90 kadude vähenemisest. Juuni oli ka teine ​​kuu sõjas seni, kus Vene T-64 kaotust ei olnud.

Image

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuli 4, 2024


Previous Post

Next Post