Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 06. juulil

OPOLUKORD 06072024

Ukraina väed sooritasid 4. ja 5. juulil edukaid drooni- ja rakettrünnakuid sihtmärkide pihta Tambovi ja Rostovi oblastis ning Krasnodari krais. Vene väed edenesid hiljuti Vovtšanski, Toretski ja Donetski linna lähistel.

Mõkolaivi, Odesa, Hersoni, Dnipropetrovski, Kiievi, Tšernigovi ja Tšerkasõ oblastis hävitatud.

2024. aasta 6. juuli öösel andis vaenlane löögi Ukraina Krimmi ja Kurski oblasti (Vene Föderatsioon) TOT-st pärit 27 “Shahed” tüüpi ründe UAV-ga. Sel õhtul tabasid kaitsjad 24 “šahedit” Dnipropetrovskis, Poltavas, Zaporižžis, Hersonis, Harkivis,

Image

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 05.07.2024

Siiani on toimunud 119 lahingukokkupõrget. Kõige kuumem oli täna olukord Pokrovski suunal, samuti Lõmani ja Toretski suunal tegutsev vaenlane.

Harkivi suunas ründas vaenlane viis korda Globokoye ja Lipcívi läheduses. Agressori kolm rünnakut tõrjusid edukalt Ukraina kaitsjad. Võitlus käib Glibokoye piirkonnas kahes kohas. Olukord on kontrolli all. Vovtšanskis jätkuvad rasked lahingud. UA on kindlustanud oma positsioonid jõe ääres ja saanud tagasi pinnase linna idaosas.

Image

Kupjanski suunas püüdis vaenlane viis korda päevas meie positsioonidele Synkivka lähedal edasi liikuda. Neli vastase rünnakut on kaitseväe poolt juba edukalt tõrjutud. Lahing läheb edasi.

Lymani suunas on täna vaenlane üsna aktiivne – rünnatud 21 korda Nevski, Serebrjanski metsa, Grekivka, Makíivka ja Ternivi piirkonnas. Kaks kokkupõrget on veel teravdamisel, kõik teised – meie sõdalased on peatunud. Vene okupantide kaotused on täpsustamisel. UA on tagasi saanud Terny asulast idas, kus RU on viimastel kuudel rünnanud ja teinud järk-järgult edasiminekuid.

Image

Síversky suunas üritas vastane seitse korda meie kaitsest läbi murda Bílogorívka, Spirnogo ja Vimka piirkonnas. Pole edukas. Olukord on kontrolli all.

Kramatorsky suunas piirdus vaenlase tegevus kuue lahingukokkupõrkega. Neli rünnakut Ivanívski, Klíšíivka ja Chasovoye Yari piirkonnas. Zagarbniki sai kaotusi ja loobus. Olukord on pingeline – võitlus käib kahes kohas Kalinívka lähedal.

Image

Vastane näitas täna suurimat aktiivsust Pokrovski suunal. Kokku on okupandid päeva algusest peale üritanud meie kaitsesse tungida 38 korda Novoselivka, Progresa, Jevgenivka, Kalinovoje, Novooleksandrivka, Jasnobrodivka, Vozdviženka ja Netaylovoye piirkondades. Hetkel on tõrjutud 25 vaenlase rünnakut, 13 võitlust jätkub. Meie kaitsjad võtavad meetmeid, et stabiliseerida olukorda ja takistada vaenlase tungimist sügavale Ukraina territooriumile.

Image

Kurakhivi ja Vremívski suundades ründas vaenlane meie positsioone 7 korda. Suurimat aktiivsust näitas Konstantinívki piirkonnas. Kahes kohas käivad veel lahingud.

Kaks korda tungisid okupandid edutult meie positsioonidele Oríhivi suunas, Mala Tokmačka piirkonnas.

Pridniprovski suunal pole olukord oluliselt muutunud. Ukraina sõdurid tõrjusid edukalt viis Vene sissetungijate rünnakut Dnepri vasakkaldal.

Image

_______________________________________________

 • Roman Svitan käsitles 5. juuli uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Primorsko-Ahtarskis oli droonirünnaku järel häiritud infrastruktuur, mis varustab suurt osa linnast;
  – UAV-d ründasid Rostovi naftatöötlemistehast, pealegi sunnivad need pidevad rünnakud Venemaa Föderatsiooni oma rafineerimistehaseid peatama või ümber paigutama;
  – endine Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi on juba lahkunud Suurbritanniasse;
  – Tambovi oblastis Kotovski linnas asuva sõjaväeluure peadirektoraadi tegevuse tulemuste kohaselt sai pihta pulbritehas.
 • Ukraina välisministeerium kommenteeris Orbani visiiti Moskvasse. “Seoses Ungari peaministri Viktor Orbáni visiidiga Moskvasse 5. juulil rõhutab välisministeerium, et otsuse see reis teha tegi Ungari pool ilma Ukrainaga kokkuleppeta ja kooskõlastamata. Meie riigi jaoks oli 2010. aasta 2010. aasta 2. juulil 2010. aastal 2010. aastal toimunud 2010. aasta 2. juulil 2010. aastal toimunud välisministeerium Põhimõte “Ukraina suhtes ei sõlmita ilma Ukrainata” jääb puutumatuks. Kutsume üles kõiki riike sellest kinni pidama. Ainus realistlik viis õiglase rahu taastamiseks on rahuvalem,” rõhutas välisministeerium.
 • Ukraina relvajõudude peastaabi teatel registreerisid sõjaväelased viimase ööpäeva jooksul lahinguväljal 155 lahingukokkupõrget. Vaenlane jätkas edasiliikumist Harkivi suunas. Seal toimus 19 lahingukokkupõrget Sotnõtski Kozachoki, Hlõboke, Liptsi ja Vovtšanski asulate piirkonnas. Venelased ründasid 4 korda Kupi suunas. Kaitsejõud tõrjusid vaenlase rünnakud Synkivka, Stelmakhivka ja Novoselivka lähedal. Vahepeal sooritas vaenlane Toretski suunas 30 rünnakut Severnye, Toretski ja New Yorgi asulate lähedal. DeepState’i analüütikud kirjutasid, et nad said sõjaväelt teate Toretski oblasti kriitilise ja pettumust valmistava olukorra kohta, nimelt New Yorgi ja Juriivka asulates. Eelkõige kirjutasid nad, et väejuhatus peaks pöörama tähelepanu 41 eraldi mehhaniseeritud brigaadi juhtimise protsessile lähetatud üksuste poolt. Täpne ülevaade lahingukaardist 5. juuli seisuga – vaata videost.
 • Putin alustas kohtumist Orbaniga, mainides tema tingimusi rahukõnelusteks Kiieviga. “Te ilmselt teate minu hiljutist kõnet välisministeeriumi juhtkonnale Moskvas. See tõi välja meie seisukoha võimaliku rahumeelse lahenduse osas. Ja loomulikult olen ma valmis teiega nüansse arutama,” ütles Putin. Samal ajal avaldas Viktor Orban Putinile tänulikkust kohtumise eest, rõhutades, et see on nende üheteistkümnes kohtumine viimase kümnendi jooksul. Samas märkis ta, et see kohtumine on “eriline”, kuna see jääb Ungari EL-i Nõukogu eesistumise perioodi. Samuti avaldas Viktor Orban pärast kohtumise avalikku osa internetis foto, millel oli “eriline” kiri: “Tuleb sõlmida rahu.”
 • Putin ja Orbán rääkisid pärast 2,5 tundi kestnud kõnelusi ajakirjandusele põhipunktid: Putin:
  • Venemaa näeb, et Kiiev ei ole valmis loobuma sõjapidamisest kuni võiduka lõpuni.
  • Ukraina vägede täielik väljaviimine Donbassist ja “Novorossijast” on üks konflikti lõpetamise tingimusi.
  • Kiiev ei luba relvarahu, sest sel juhul kaob põhjus sõjaseisukorra jätkamiseks.
  • On ka teisi rahutingimusi, need on võimaliku ühistöö käigus kaalumise objektiks.
  • Moskva pooldab Ukraina konflikti täielikku ja lõplikku lõpetamist, vaherahu ja pause ei tohiks olla.
  • Venemaa ja Euroopa Liidu suhted on oma madalaimal tasemel.

  Orban:

  • Pidasin Putiniga läbirääkimisi ajal, mil Euroopa vajab rahu, see on tema jaoks kõige tähtsam.
  • Pärast Kiievi ja Moskva reise mõistsin, et osapoolte seisukohad on üksteisest kaugel.
  • Ta teatas, et arutas Putiniga rahu saavutamist Ukrainas ja lühimat teed selleni.
  • Euroopa ei saa Ukraina konflikti tõttu end turvaliselt tunda, olukord on hakanud mõjutama EL-i majanduskasvu.
 • Venemaa keskpanga juht Elvira Nabiullina andis venelastele mõista, et riigi majandusega on kõik halvasti. Ta väidab, et Venemaa majandusel on praegu kolm tugevat piirangut: tööjõupuudus, lääne tehnoloogiatele juurdepääsu puudumine ja investeeringute puudumine. Kõik need tegurid on tingitud Venemaa agressioonist Ukraina vastu. Selle tulemusena on Venemaa majandus jõudnud laeni. Nabiullina tunnistas seda avalikult. “Olukord näitab meile, et me ei saa enam ekstensiivselt kasvada, kasv saab olla ainult tänu tööviljakusele ja tööviljakus on tehnoloogia,” ütles Venemaa keskpanga juht. Elvira Nabiullina ei nõustunud Venemaa tungimisega Ukrainasse majanduslikust vaatenurgast. Ta astus vahetult enne sissetungi tagasi ja ütles, et läheb pensionile. Putin tõmbas ta tagasi, et aidata toetada Venemaa rahandust. Venemaa on ületamas punkti, kust tagasiteed ei ole.
 • Marine Le Pen ütles, et niipea, kui tema poliitilise jõu esindaja asub valitsust juhtima, keelab ta Ukrainal kasutada Venemaa territooriumile löömiseks Prantsusmaa kaugrelvi.
 • Biden on otsustavalt valmis võitluseks Trumpiga. “Üle kahe sajandi on Ameerika olnud vaba ja demokraatlik riik. Ma olen neetud, kui 2024. aastal – vaid kaks aastat enne iseseisvusdeklaratsiooni 250. aastapäeva – Donald Trump selle ära võtab,” kirjutas Biden saates X sotsiaalvõrgustik.
 • India peaminister Narendra Modi viibib järgmisel nädalal töövisiidil Moskvas. Ta tõstatab eeldatavasti India kodanike ennetähtaegse vabastamise küsimuse, kes “eksitati” teenima agressorriigi sõjaväes. India hinnangul võib 30–40 selle kodanikku juba teenida okupeeriva Vene armee ridades. Samuti on praegu teada vähemalt nelja indiaanlase hukkumine Vene Föderatsiooni ja Ukraina vahelise sõja ajal.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuli 6, 2024


Previous Post

Next Post