Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. juulil

OPOLUKORD 10072024

Vene väed tegid hiljuti kinnitatud pealetungi Chasiv Jarist kagus, Avdiivka lähedal ja Donetski linnast edelas ning Ukraina väed tungisid hiljuti edasi Harkivi linnast põhja poole.

Öösel vastu 10. juulit ründas vaenlane okupeeritud Krimmist ühe ballistilise raketi Iskander-M ja nelja raketiga Kh-59/Kh-69 ning Kurskist 20 Shahed-131/136 tüüpi drooniga. Õhutõrje tulistas alla Odessa, Mõkolaivi, Hersoni, Dnipropetrovski, Hmelnõtski, Tšerkasõ, Vinnõtsja ja Rivne oblastis alla 14 UAVd.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 09.07.2024

Olukord lahinguliinil on endiselt keeruline, kuid kontrollitud. Ukraina kaitseväelased peavad pidevalt lahingutegevust, mille eesmärk on lõhkuda agressori rünnakuplaane, hävitada tema isikkoosseisu ja varustust.

Harkivi suunal üritasid Vene okupandid kuus korda tungida kaitsepiiridele Vovtšanski, Staritsi ja Liptsivi piirkonnas. Olukord on meie vägede kontrolli all.

Kümme korda ründas vaenlane meie positsioone Kupjani suunas. Berestove ja Pishtnya asulate lähedal tõrjuti viis rünnakut. Sinkivka lähistel jätkuvad neli kokkupõrget. Brestovoje lähedal on käimas järjekordne rünnak.

Lymani suunas tegid Vene väed Grekivka, Nevski, Makiyivka ja Ternivi lähedal 16 rünnakukatset. Makííí̈vka piirkonnas on käimas kolm rünnakut. Olukord on kontrolli all.

Siversky suunas sooritas agressor viis rünnakut. Lahingukokkupõrgete asukohad Bílogorivka, Verkhnyokamânski, Viymki ja Rozdolívka piirkondades. Kõik vaenlase jõupingutused olid asjatud.

Kramatorsky suunas peatasid meie väed viis vaenlase rünnakut Chasovoye Yar, Grigorívka ja Andriyivka lähedal. Kaks kokkupõrget pole veel lõppenud. Vaatamata kaitseväe taandumisele “Kanali” mikrorajoonist, teisel pool kanalit metsades hoiavad endiselt kaitset TTÜ 225. ja NSU võitlejad. Vaenlane on seal rünnakuid korraldanud umbes kuu aega, kuid ei suuda metsas täielikku edu saavutada.

Image

Image

Toretski suunas püüdsid venelased 14 korda tungida meie kaitsepiiridele Põhja-, Lõuna- ja New Yorgi asulate lähedal. 11 rünnakut on tõrjutud, kolm on veel pooleli.

Kõige intensiivsemalt ründab vaenlane Pokrovski suunas. Siin on päeva algusest peale toimunud 40 venelaste kallaletungi. Jätkub seitse rünnakut Novooleksandrivka, Vozdvizhenka, Novoselivka Perša ja Jevgenivka asulate lähedal.

Image

Kurakhivi suunas üritasid Netailove, Konstantinivka, Krasnogorivka ja Paraskoviyivka asulate piirkonnas edasi liikuda 11 korda, kuid edutult. Neytalovy lähedal on käimas kaks kokkupõrget.

Vremívski suunas toimus üheksa vaenlase rünnakut Vodânogo aladel. Veel on pooleli viis vaenlase rünnakut. Kaitsejõud kontrollivad olukorda.

Oríhívi suunas tõrjuti vastase kolm katset Mala Tokmačka ja Novoandrívka lähedal edasi liikuda.

__________________________________________________

 • Roman Svitan käsitles 9. juuli uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  • USA ei tühista piiranguid löökidele Venemaa vastu Ameerika relvadega pärast Venemaa rünnakut “Okhmatditile”;
  • UAV-d ründasid 9. juuli öösel ja hommikul korraga kuut Venemaa piirkonda – Belgorod, Rostov, Voronež, Kursk, Astrahan ja Volgograd;
  • Poola kaalub pärast uute lennukite saamist MiGide üleandmist Ukrainasse.
 • Vene väed ei lakka püüdmast vallutada võimalikult palju Ukraina territooriumi. Eile registreeris sõjavägi 141 lahingukokkupõrget. Eile tabasid okupandid kaitseväe ja meie asulate positsioone 6 raketiga, kasutades 51 raketti, 62 õhulööki (kokku langes 84 õhutõrjerakett) ning tulistasid üle 4000 lasu, neist 94 rakettsüsteemidega. Andri Drozda tegi 9. juuli seisuga vaenutegevuse kaardile uue ülevaate ja näitas viimaseid muudatusi rindel. Lisaks kommenteeris ta hiljutisi plahvatusi Vene Föderatsioonis ja ajutiselt okupeeritud aladel, aga ka Vene Föderatsiooni küünilist rünnakut Okhmatdytile Kiievis – juba on tõendeid selle kohta, et lastehaiglat tabas rakett X-101.
 • Hispaania on lõpetanud 10 Leopard 2A4 tanki remondi – need toimetatakse Ukrainasse. Ülekandmine toimub peagi. Septembriks on valmis veel 9 Leopard 2A4 tanki.

Image

 • BILD. NATO riigid edestavad Venemaa Föderatsiooni sõdurite, lennunduse ja mereväe poolest, kuid jäävad alla suurtükiväe ja tuumalaengute osas.
  • NATO armeedes teenib 3 438 097 inimest. Peaaegu pooled neist on USA armees (graafikul punasega esile tõstetud). Seda on rohkem kui Venemaal ja Hiinas kokku.
  • NATO riikidel on kokku 1894 õhutõrjeraketti ja 11 710 iseliikuvat suurtükiväeseadet. Venemaa ise on neist kõigist mõlemas näitajas ees.
  • NATO-l on 3387 lahingulennukit ja 9030 helikopterit. Seda on rohkem kui Vene Föderatsioonil ja Hiinal kokku.
  • Hävitajate (95), allveelaevade (144), fregattide (134) ja lennukikandjate (17) arvu poolest edestab NATO Venemaad ja Hiinat kokku.
  • USA-l, Prantsusmaal ja Suurbritannial on kokku vähem tuumalõhkepäid (5559) kui Venemaal üksi (5580).
 • Kohus pikendas vene kaitseministeeriumi personali peadirektoraadi juhi kindralleitnant Juri Kuznetsovi vahi all pidamist 12. oktoobrini. Kaitseministeeriumi personaliosakonna juhatajale Juri Kuzetsovile esitati süüdistus altkäemaksu võtmises eriti suures ulatuses. Uurimine usub, et ametnik aitas ettevõtjat Leva Martirosjanit riigilepingu sõlmimisel. Martirosjan sai üle 370 miljoni rubla ja Kuznetsov tänutäheks maatüki Krasnodaris ja enam kui tuhande ruutmeetri suuruse ja ligi 23 miljoni rubla väärtuses hoone.

 • Vitali Portnikov arvukate rahualgatuste ja sündmuste lähima arengu kohta: Rahukõnelusi ei tule, Putinil on teised plaanid. Viimasel ajal on maailmas olnud järjekordne rahualgatuste laine, mida erinevad riigid Ukraina sõja lõpetamiseks pakuvad. Venemaa alustas seda protsessi sellega, et esitas Ukrainale de facto ultimaatumi alistumiseks, millega ta oleks väidetavalt rahuläbirääkimistega nõus. Ukraina president Volodymyr Zelenskyi teeb ettepaneku pidada Venemaa Föderatsiooniga läbirääkimisi “viljakoridori” alusel, st teatud vahendajate osalusel, kes edastavad Venemaale ukrainakeelse rahulepingu põhipunktid. USA tõenäoline järgmine president ja praegune kandidaat Donald Trump kaalub Ukraina sõja lõpetamist nii Putini kui Zelenski sunnil. Hiina soovib omalt poolt korraldada Venemaa Föderatsiooni ja Ukraina osavõtul tippkohtumise.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuli 10, 2024


Previous Post

Next Post