Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Ohutustehnika kanuuga sõidul

Hallo karvajalad ja siresääred. Kuidas läheb? Olen kuulnud, et tahate järgmisel nädalavahetusel kanuutama minna? Kas ohutustehnika on ikka selgeks tehtud? Kui pole, siis leidsin teile mõned õpetussõnad. Vaadake, et te siis kõikidele osalejatele reeglid selgeks teete ja seda sõnumit levitate!

 1. Ära roni võõrasse kanuusse! Selle varustatus võib olla puudulik.
 2. Enne kanuusse istumist veendu, et oled piisavalt varunud viina ja sakummi. Ja et eelpool nimetatud toiduained oleksid korralikult kinnitatud kanuu külge. Miks – vaata punkti 4.
 3. Külmutatud sakumm paki fooliumisse ja ajalehte. Aeglustab ülessulamist ja hiljem on ajalehte võimalik kasutada lõkke süütamisel.
 4. Ole kindel, et kanuu on balansis. Juhul kui ei ole, võib see sissehüppamise korral ümber minna.
 5. Kanuu iste teeb peale tunnikest sõudmist teie tagumiku haigeks. Mugavust saab suurendada kui seote oma päästevestid istmete külge selle asemel et neid ilusa ilmaga seljas kanda.
 6. Sõida kindlasti allavoolu. Veendumaks, kummale poole on vool, sõida kaldasse ja loobi saiapuru vette. Suunas, kuhu hakkab liikuma saiapuru, pead ka ise sõitma.
 7. Kui kanuu peaks ümber minema on sinu esmane ülesanne päästa viinad ja sakumm. Olles veendunud, et viina ja sakummi ei ohusta enam miski, otsi üles kaaslane ning võimaluse korral päästa ka tema. Kuigi – sulle jääks ju rohkem!
 8. Kanuus olles võib sind hämmastada Escape, Delete ja Back nupu puudumine. Ära satu paanikasse. Mõtle ennast hetkeks tagasi reaalsesse ellu ning proovi kanuust väljuda loomulikul teel. Samuti pole mõtet Restarti teha, matka lähtepunkti sa niimoodi tagasi ei jõua.
 9. Kui matka ajal peaks viin otsa saama, leia mõni läheduses hulpiv kanuu ja kui seal peaks viina veel olema, tee ettepanek jagada vennalikult. Hoidu vaenulikult meelestatud kaasmatkaja aeru eest!
 10. Kui sinu vaatepiirkonda peaks ilmuma sihitult hulpiv kanuu, veendu, et kanuus koomas olevad “inimesed” on omad ning võta kanuu sleppi. Omasid lahinguväljale ei jäeta.
 11. Jõe peal võib avalikult juua ja ka kõva häälega laulda. Uskuge – väikestel jõgedel ei ole politseid! Nad sõidavad üksnes mootorpaatige millel on vähemal meetrine süvis.
 12. Kanuus juues ei pea sa kartma kraavi sõitmist. Jõe äärtes ju kraave pole.
 13. Eesti jõgedes ei ole krokodille. Kohates mõnda, veendu, et tegemist ei ole lihtsalt sinu vale tõlgendusega sõnale „ sinu naine“.
 14. Pardijahile minnes veendu, et oled näinud varasemaid videoid selle kohta ning oled teiste vigadest õppinud.
 15. Ära anna järgi kiusatusele proovida kanuutamist kuival maal. Saaremaa viinale me reklaami tegema ei hakka! Aga vötame mõnuga!
 16. Tähtis on pidada möötu. Juues tea oma piiri, vastasel juhul võid kogemata vähem juua.
 17. Olles kanuuga siiski sattunud kuivale maale, Saaremaa viina mõjul vahel ikka juhtub, otsi üles mõni kohalik ning lase ennast ja kanuud lähima jõeni toimetada. Edasi veendu, kummale poole on vool (vaata punkt 6) ning palveta, et tegemist oleks õige jõega.
 18. Kui sa mõnel hommikul tunned end lõpuks hästi, pea ei valuta ja pohmelli pole, oli kanuumatk järelikult rohkem kui nädal tagasi.
Anekdoot

kolonelHans • mai 21, 2010


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar